Dziś jest
PL EN DE UK LT

Kolejny dzień wizyty gości z Ukrainy stał pod znakiem emocji sportowych - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Administracja » Urząd Miejski » Projekty realizowane ze środków zewnętrznych » Orzysz i Wołodarsk-Wołyński...

Kolejny dzień wizyty gości z Ukrainy stał pod znakiem emocji sportowych

Zgodnie z zapowiedzią o godzinie 10.00 na orzyskim Orliku stawiły się drużyny: Orzysz Polska (biało-czerwoni) i Wołodarsk-Wołyński Ukraina (niebiescy). Kapitanowie drużyn, Orzysz - pod wodzą Burmistrza Sulimy - wyprowadzili swoje ekipy

W drużynie Polski gościnnie zagrali min. senator Marek Konopka, bramki zaś bronił poseł Andrzej Orzechowski. Atmosfera jak na stadionie narodowym, brakowało chyba tylko meksykańskiej fali.

W rolę stadionowego spikera z powodzeniem wcieliła się Ewa Polkowska-Krupa, z-ca burmistrza. Publiczność szalała a zawodnicy ambitnie walczyli o każda piłkę. Oczywiście wszystko w granicach fair play.

Przez cały czas meczu sędzia nie odgwizdał nawet jednego faulu. Do przerwy wynik 2:0 dla Orzysza. W drugiej połowie gospodarze byli bardziej gościnni i cały mecz zakończył się wynikiem 4:3. Wynik nie był tu najważniejszy, lecz dobra zabawa i promocja współpracy naszych regionów.

Zawodnicy schodzili z boiska zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy, zabrakło tylko tradycyjnej wymiany koszulek. Rewanż na wyjeździe na Ukrainie. Orzyszanie od jutra rozpoczynają intensywny trening.