Dziś jest
PL EN DE UK LT

Kolejny etap Projektu - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Administracja » Urząd Miejski » Projekty realizowane ze środków zewnętrznych » Orzysz i Wołodarsk-Wołyński...

Kolejny etap Projektu

We wtorek, 20 września, o godz. 17:00 odbyło się spotkanie integracyjne, w którym udział wzięli: władze gminy Orzysz na czele z Burmistrzem Tomaszem Jakubem Sulima, Koła Gospodyń Wiejskich gminy Orzysz, Koło Artystyczne działające przy Domu Kultury w Orzyszu, osoby zaangażowane w Projekt oraz goście z Ukrainy.

Burmistrz Orzysza oficjalnie powitał wszystkich przybyłych gości:

Cieszę się, że mogę tym dzisiejszym wydarzeniem rozpocząć zupełnie innowacyjny sposób realizacji założeń  umowy partnerskiej zawartej pomiędzy Orzyszem i Wołodarskiem-Wołyńskim. Choć w czasie trwania naszego partnerstwa spotkań było wiele to po raz pierwszy mamy możliwość integracji różnych środowisk społecznych.
 
Witam jeszcze raz naszych gości z Wołodarska-Wołyńskiego, którzy przebyli długą drogę,   aby z nami bawić się, gotować, malować, śpiewać. Witam również zaproszonych gości zaangażowanych w nasz polsko-ukraiński projekt.

Dzisiejsza kolacja rozpoczyna cykl spotkań i działań pomiędzy grupą z Polski i Ukrainy. Uwieńczeniem tych działań będzie sobotni Festyn  w Ogródku Jordanowskim.
 
W październiku natomiast aktywna grupa osób z Polski w ramach realizowanego projektu odwiedzi Wołodarsk-Wołyński, gdzie podobnie jak  u nas weźmie udział w szeregu zaplanowanych działań.


Władze Wołodarska-Wołyńskiego serdecznie dziękowały za zaproszenie i tak miłe powitanie.  Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Nie mogło oczywiście zabraknąć śpiewów w polskim i ukraińskim języku. Partnerzy Projektu mieli okazję do wzajemnego poznania i integracji.

Przypominamy, że Projekt pt: „ Orzysz i Wołodarsk-Wołyński w drodze do ożywienia współpracy transgranicznej i kulturowej” realizowany jest dzięki wsparciu udzielonemu poprzez Norwegię ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Państwa w ramach Programu „Funduszu Wsparcia Inicjatyw Lokalnych, Międzyregionalnych i Transgranicznych w Euroregionie Niemen”.
                     
Drukuj | Wyślij znajomym | 2011-09-22 07:49 | Patrycja Ostrowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too