Dziś jest
PL EN DE UK LT

Projekt czas zacząć... - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Administracja » Urząd Miejski » Projekty realizowane ze środków zewnętrznych » Orzysz i Wołodarsk-Wołyński...

Projekt czas zacząć...

Dzisiejszy dzień (wtorek) rozpoczął realizację Projektu "Orzysz i Wołodarsk-Wołyński w drodze do ożywienia współpracy transgranicznej i kulturowej"

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu udzielonemu poprzez Norwegię ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Państwa w ramach Programu „Funduszu Wsparcia Inicjatyw Lokalnych, Międzyregionalnych i Transgranicznych w Euroregionie Niemen”.
 
Już w godzinach rannych Burmistrz Orzysza Tomasz Jakub Sulima oraz Z-ca Burmistrza Ewa Polkowska-Krupa przywitali na ziemi orzyskiej 35-osobową grupę z Ukrainy. Naszego ukraińskiego partnera reprezentują: władze samorządowe, członkowie zespołu muzycznego oraz osoby, które wraz z mieszkańcami naszej gminy będą brały udział w zaplanowanych warsztatach muzycznych, plastycznych, kulinarnych  oraz zawodach sportowych.
 
Oficjalne rozpoczęcie Projektu odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00. Udział w nim wezmą m.in. Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Orzysz, Koło Artystyczne działające przy Domu Kultury w Orzyszu, osoby zaangażowane w Projekt oraz goście z Ukrainy.  Przypominamy, iż kulminacyjnym punktem wizyty jest festyn polsko-ukraiński, który odbędzie się 24.09.2011 Podczas festynu  odbędzie się także długo wyczekiwany koncert zespołu ENEJ. Gorąco zapraszamy do udziału.
 
 
Program Festynu:
12:00 - oficjalne otwarcie Festynu
12:30 - występ zespołu z Ukrainy
W trakcie występu degustacja oraz ocena polskich i ukraińskich potraw
14:00 - występ zespołu Orzyszanki
14:30 - występ zespołu Emeljot i Captum
15:30 - prezentacja Lokalnej Grupy Działania w Orzyszu
16:30 - występ zespołu Sukces
17:00 - rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą potrawę z ziemniaka oraz wręczenie nagród
19:00 - koncert zespołu ENEJ

W trakcie imprezy:
- gry, zabawy i konkurencje sprawnościowe dla dzieci zorganizowane przez Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu
- wystawa ikon wykonanych podczas warsztatów
- możliwość kupna produktów regionalnych (miody, sery, wędliny, pieczywo itp.)


Patrycja Dąbrowska, Iwona Borzymowska

Drukuj | Wyślij znajomym | 2011-09-20 14:17 | Patrycja Ostrowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too