Dziś jest
PL EN DE UK LT

Polska - Ukraina. „Co nas łączy, a co dzieli - w drodze do integracji" - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Administracja » Urząd Miejski » Projekty realizowane ze środków zewnętrznych » Orzysz i Wołodarsk-Wołyński...

Polska - Ukraina. „Co nas łączy, a co dzieli - w drodze do integracji"

Wspólnie z partnerami z Ukrainy organizujemy cykl spotkań naszych społeczności, które sfinansujemy ze środków UE. Wniosek pn: „Co nas łączy, a co dzieli - w drodze do integracji”, składamy w ramach Programu „Fundusz Wsparcia Inicjatyw Lokalnych, Międzynarodowych i Transgranicznych w Euroregionie Niemen” dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Naszymi partnerami w projekcie będą: miasto partnerskie gminy Orzysz Wołodarsk-Wołyński na Ukrainie, Lokalna Organizacja Turystyczna „Mazury Południowe”, Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” oraz Dom Kultury w Orzyszu.
W ramach projektu zaplanowane zostały 2 wizyty studyjne: w Polsce i na Ukrainie. We wrześniu zaplanowano w Orzyszu festyn, podczas którego wystąpią polskie i ukraińskie muzyczne oraz taneczne zespoły ludowe. Będzie też konkurs, w ramach którego grupy z Polski i Ukrainy przygotują potrawy na bazie ziemniaka. Na wieczór zaprosimy gwiazdę: polsko-ukraiński zespół ENEJ.
Z kolei w październiku odbędzie się wizyta studyjna na Ukrainie. W Wołodarsku-Wołyńskim poznamy dorobek kulturalny mieszkańców regionu. Natomiast Jarmark Bożonarodzeniowy w Orzyszu, zaplanowany na grudzień będzie okazją do spróbowania ukraińskich potraw i poznania pięknych regionalnych kolęd.
Z niecierpliwością czekamy na decyzję o dofinansowaniu projektu, która umożliwi uruchomienie zaplanowanych działań.

Patrycja Dąbrowska
Drukuj | Wyślij znajomym | 2011-06-15 14:25 | Patrycja Ostrowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too