Dziś jest
PL EN DE UK LT

Święto Polskiej Niezapominajki w naszym przedszkolu - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Przedszkole Miejskie "Niezapominajka" w Orzyszu

Święto Polskiej Niezapominajki w naszym przedszkolu

Jest kwiatek bladoniebieski,
A jego listki to srebrne łezki …
On się spod listka wychyla skromnie
I cicho szepcze: Pamiętaj o mnie!

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto, które nasze przedszkole obchodzi corocznie 15 maja. Skromny kwiat – niezapominajka, to kwiatowy symbol Polski. Święto Niezapominajki jest uniwersalnym świętem – przypomina nie tylko o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, ale także o osobach, które kochamy.

Przedszkolaki z wszystkich grup po raz kolejny włączyły się w obchody Dnia Polskiej Niezapominajki. Tego dnia dzieci ubrane były w niezapominajkowe kolory, również sale przedszkolne udekorowane zostały na niebiesko.

Dzieci wysłuchały bajki o Niezapominajce, rozwiązywały wiosenne zagadki, śpiewały piosenki o małym, skromnym niebieskim kwiatku oraz wykonały piękne niezapominajki. Miały możliwość rozwijania swojej wrażliwości estetycznej, muzycznej i plastycznej.  Poszerzyły swoją wiedzę na temat wagi czystego powietrza wokół nas. Nie zabrakło również zmagań sportowych.

Świętowanie zakończyliśmy sadzeniem niezapominajek. Obchody tego święta kształtują w maluchach pozytywne uczucia i budują postawę przyjaźni i serdeczności.

Wychowawczynie grup

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-05-18 16:33 | Agnieszka Chaberska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too