Dziś jest
PL EN DE UK LT

Akcja „Czysta Gmina 2021” zakończona - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Informacje i wydarzenia

Akcja „Czysta Gmina 2021” zakończona

Możemy przyznać, że akcja CZYSTA GMINA przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Przyroda otrzymała od nas prezent. Uwolniliśmy tereny zielone z 8 ton 20 kg. śmieci, które zebraliśmy podczas I edycji akcji „Czysta Gmina”.

Udział w wydarzeniu wzięło ponad 500 osób, 20 sołectw i 15 grup mieszkańców. Wszystkie działające na terenie gminy jednostki OSP, gminne KGW, stowarzyszenia i wiele osób, które postanowiły indywidualnie przyłączyć się do akcji.
Naszej akcji nie byłoby gdyby nie pomoc i wielkie wsparcie współorganizatorów i sponsorów: KOMA Giżycko, Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Mazurski Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami, ZUOK Spytkowo, Zakład Usług Komunalnych Orzysz, Nadleśnictwo Drygały, Nadleśnictwo Giżycko, Lokalna Grupa Działania "Mazurskie Morze", PPHU "Mroczkowski", Zakład Usług Komunalnych w Orzyszu, Firma Arys Zbigniew Wandachowicz, Wojskowe Koło Łowieckie Nr 135 „CYRANKA".
Na zakończenie wydarzenia zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym pn. „Ziemia jest tylko jedna’ zorganizowanym dla dzieci z Zespołów Szkolno Przedszkolnych naszej Gminy. Natomiast nasi współorganizatorzy na pamiątkę posadzili na Promenadzie przy ul. Ełckiej 10 świerków, przekazanych przez Nadleśnictwo Drygały. Świerki zostały wyhodowane z nasion, które pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek w czasie Pielgrzymki Polskich leśników z okazji przekazania choinki dla Watykanu, w dniu 7 grudnia 2017 roku.
Wspólne zaangażowanie sprawiło, że udało się choć trochę pomóc Matce Ziemi za co Wam bardzo dziękujemy. Do zobaczenia na kolejnej akcji. 

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-04-27 10:47 | Agata Borchet

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too