Dziś jest
PL EN DE UK LT

Biblioteka niezmiennie OTWARTA dla Czytelników - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury

Biblioteka niezmiennie OTWARTA dla Czytelników

Przedstawiamy aktualnie obowiązujące zasady funkcjonowania Biblioteki Polany Kultury. Biblioteka jest OTWARTA mimo wszystko i zaprasza swoich Czytelników serdecznie!

Ze względu na sytuację epidemiczną w województwie warmińsko-mazurskim, na podstawie § 28 ust. 6 i ust. 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 4 marca 2021 roku DO ODWOŁANIA wprowadzono ograniczenie prowadzenia działalności przez instytucje kultury, w tym przez biblioteki, polegające na zakazie:

- udostępniania zbiorów czytelnikom i użytkownikom,

- organizacji wydarzeń z udziałem publiczności.

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej udostępniamy zbiory tylko na zewnątrz budynku, który niestety musi być zamknięty dla użytkowników, dlatego od 4 marca 2021 do odwołania Biblioteka Polany Kultury wymiana książek następuje przed wejściem do biblioteki, które znajduje się po lewej stronie budynku Ratusza (przy rampie podjazdowej).

Procedura wygląda następująco:

1. czytelnik zamawia wybrane publikacje w dogodny dla siebie sposób: poprzez katalog on-line na www.szukamksiazki.pl, telefonicznie: 533 564 991 lub 873 070 965 , e-mailowo: biblioteka@orzysz.pl,

2. bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę,

3. bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami,

4. o umówionej godzinie bibliotekarz przekazuje paczkę czytelnikowi, tzn. zostawi ją na wózku przed wejściem, którą czytelnik odbiera i zostawia ewentualnie zwroty.

W związku z niedogodnościami Biblioteka podjęła dodatkowe działania na rzecz użytkowników, tzn. wprowadziliśmy większy limit wypożyczanych egzemplarzy a  wszystkim Czytelnikom przedłużyliśmy okres wypożyczenia książek.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-04-08 13:28 | Joanna Kamieniecka

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too