Dziś jest
PL EN DE UK LT

Nasze cele - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Ogród Pracy Twórczej » JAK WZRASTALIŚMY » Nasze cele

Nasze cele

•Wielokierunkowa edukacja kulturalna dzieci, młodzieży i dorosłych w dziedzinie teatru, tańca, poezji, sztuk plastycznych i sztuki „ulicy”, poprzez bezpośredni kontakt i zróżnicowanie form aktywnego uczestnictwa i tworzenia.

  • Stworzenie pomostu między tradycyjną sztuką Mazur a gałęziami sztuki nowoczesnej, poprzez współczesne aranżowanie wytworów sztuki dawnej i nawiązanie długofalowego dialogu tradycji z nowoczesnością.
  • Zainspirowanie i przekonanie członków społeczności lokalnej do uczestnictwa w kulturze i wieloaspektowego odbioru kultury, jak również do aktywnej postawy  i zaangażowania w procesie jej tworzenia.
  • Zachowanie ludowego dziedzictwa kulturowego oraz zainteresowanie mieszkańców Mazur oraz wakacyjnych gości tradycją i sztuką regionu

a) czyniąc życie i twórczość lokalnego wieszcza Michała Kajki źródłem, z którego wypływać mają wątki wielorakich sztuk i tradycji lokalnych.

       b) promując twórców lokalnych i angażując ich do działań projektu

·        Stworzenie członkom społeczności lokalnej ale także osobom przyjezdnym w różnym wieku i  z różnym zapleczem socjo- kulturowym warunków do rozwijania twórczej aktywności, poprzez poszerzenie działań kulturalno-oświatowych Domu Kultury w Orzyszu (a realizowanych głównie w plenerze, przy Muzeum im. Michała Kajki w Ogródku) w kierunku stworzenia z muzeum i terenów przyległych swoistego domu otwartego dla twórców i artystów amatorów i profesjonalistów, gdzie mogą tworzyć w sielskim klimacie lazurowych jezior i szumiących lasów i dzielić się swoją pasją z innymi z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

·        Wielokierunkowa edukacja kulturalna dzieci, młodzieży i dorosłych w dziedzinie teatru, tańca, poezji, sztuk plastycznych i sztuki „ulicy”, poprzez bezpośredni kontakt i zróżnicowanie form aktywnego uczestnictwa i tworzenia.

·        Zacieśnienie więzi partnerskich między Orzyszem a Miastami Partnerskimi oraz umożliwienie głębokiego wzajemnego poznania kultur, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji i kultury ukraińskiej.

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2007-06-14 19:11 | Ula Zapolnik

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too