Dziś jest
PL EN DE UK LT

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego on-line - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego on-line

W tym roku na całym świecie już po raz 21. Obchodzono Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ustanowione je w 1999 roku. Mimo trudnych czasów my również celebrowaliśmy to święto w ZS-P w Orzyszu. Z przyczyn od nas niezależnych nie były to obchody huczne.

Nie mniej jednak uczniowie klas 6C, 6D, 7B podczas lekcji języka polskiego on-line udowodnili, dlaczego nasz język ojczysty jest tak wyjątkowy i przekonali się, w czym owa niezwykłość się przejawia.  Wspólnie „łamaliśmy język”, szukaliśmy na wskroś „polskiego” wyrazu, na wesoło pokonywaliśmy przeszkody w postaci błędów ortograficznych i dowodziliśmy, że słowami w naszym ojczystym języku można pięknie wyrażać to, co w życiu ważne – uczucia. Trzeba wspomnieć, że uczniowie bawili się podczas tej lekcji przednio. Nie brakowało żartów, śmiechów, potyczek słownych. I wszystko po polsku, czyli w jednym z najtrudniejszych języków europejskich.

Przesłaniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest przede wszystkim ochrona języków ojczystych i pokazywanie ich niezwykłości. Nam przez niespełna 45 minut udało się to chociaż w niewielkim stopniu.

Pamiętajmy, nasz język ojczysty nie jakimś tam „pierwszym z brzegu” – język polski jest Ą Ę!

Justyna Wróblewska, Justyna Brożek

Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-02-23 07:25 | Agnieszka Chaberska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too