Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu

Prawo, pomoc prawna i zawody prawnicze.

22 września 2021 roku w ZSO w Orzyszu klasa IIIb uczestniczyła w spotkaniu z p. dr Dawidem Danilukiem- radcą prawnym i pracownikiem UWM w Olsztynie, który wprowadził młodzież w świat zawodów prawniczych i zachęcał do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Piskim. Projekt, w ramach którego odbyło się spotkanie prowadzi Fundacja „Inicjatywa Kobiet Aktywnych” z siedzibą w Olsztynie.
Jacek Foszczyński 2021-09-22 20:38
więcej

STREFA KOMFORTU w LO Orzysz

_Strefa Komfortu_ od dziś w naszej wnęce świetlicowej.👏👏👏 Grupa młodzieży z klasy II a i III b poświęciła czas podczas zajęć dodatkowych w bibliotece szkolnej prowadzonych przez p. Krystyną Ziółkowską i wyczarowała miejsce komfortu. Wykonali nowe napisy, geometryczne panele 3D, krzesełka (na których aż chce się usiąść) i proste gry stolikowe: szachy, chińczyk, kółko i krzyżyk ( wszystko opatrzone motywacyjnymi mottami).
Krystyna Ziółkowska 2021-09-22 08:43
więcej

Pamiętamy o 17 września 1939...

W związku z 82 rocznicą agresji radzieckiej na Polskę uczniowie ZSO w Orzyszu uczestniczyli w okolicznościowych lekcjach poświęconych temu wydarzeniu. Na zajęciach zostały wykorzystane materiały Instytutu Pamięci Narodowej- Agresja sowiecka na Polskę i okupacja wschodnich terenów Rzeczypospolitej (1939-1941).
Jacek Foszczyński 2021-09-17 11:09
więcej

Sukcesy uczniów naszego LO w Zawodach kajakowych.

W sobotę 11 września uczniowie klasy III naszej szkoły Bartłomiej Charubin i Kacper Modzelewski pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego p.Jerzego Karwowskiego wzięli udział w organizowanych przez Powiat Piski Szkolnych Zawodach Kajakowych na jeziorze Roś. Uczestnikom towarzyszyła świetna pogoda i znakomite humory. Zawody kajakowe rozgrywane były w kat. : Rodzinne perypetie, Zmagania kajakowe, Znani/Lubiani. W kategorii wiekowej 17-21 lat BARTEK CHARUBIN ZAJĄŁ I MIEJSCE a KACPER MODZELEWSKI IV MIEJSCE.
Krystyna Ziółkowska 2021-09-13 09:57
więcej

Źródło:pixabay.com

Wykaz podręczników na rok szkolny 2021/2022

Podręczniki obowiązujące w nowym roku szkolnym- zapraszamy do zapoznania się z wykazem.
Jacek Foszczyński 2021-06-29 12:24
więcej

Czas na wakacyjną lekturę- propozycja LO

Za oknem letnia aura, więc czas na lekką, wakacyjną lekturę. Proponujemy "Sekretnik Szeptuchy" Katarzyny Bereniki Miszczuk. Czytając, można się zanurzyć w świecie Kwiatu paproci i odnaleźć w sobie magiczną moc. To kolejna książka tej autorki, którą polecamy. Nad zdjęciem sleeveface z p. Krystyną Ziółkowską pracowały uczennice klasy Ia Simona Borensztejn i Zuzanna Głąbała.
Krystyna Ziółkowska 2021-06-23 09:37
więcej

Wystawa: Bookartyzm w wykonaniu biblioteki ZSO w Orzyszu" odwiedza szkołę w Dąbrówce.

Zorganizowaliśmy wystawę : Wyobraźnia nie ma granic- czyli bookartyzm w wykonaniu biblioteki ZSO w Orzyszu”. Swoje miejsce na wystawie znalazły wszystkie książki, którym podarowaliśmy drugie życie. Rzeźby z książek powstawały w naszej bibliotece długo i w końcu opatrzone tytułami oraz wzbogacone o zdjęcia zrobione w plenerze pokazały się w pełnej krasie.
Krystyna Ziółkowska 2021-06-22 09:51
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too