Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Zapisy do XIII Nocnego Turnieju Piłki Nożnej

Startują zapisy do XIII Nocnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Orzysza. Tegoroczna edycja odbędzie się w piątek 20 sierpnia. Na najlepszą drużynę czeka czek o wartości 1000 zł.

ORZYSZ SIĘ SZCZEPI

DZIŚ MAMY 92 OSOBY ZASZCZEPIONE. TO BARDZO DOBRY WYNIK. Już po raz drugi Orzyszanie wykazali wyjątkową aktywność w kwestii szczepienia. Zaszczepiły się 92 osoby podczas Pikniku Średniowiecznego, który się odbył się przy Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej w Orzyszu, stanowiącego część obchodów Garnizonowego Święta Wojska Polskiego w Orzyszu. Dziękujemy służbom wojskowym za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu szczepień w Mobilnym Punkcie Szczepień. Mamy jeszcze dobrą wiadomość. Jeszcze 27 sierpnia, po raz ostatni tego lata, można będzie się zaszczepić szczepionką Johnson&Johnson w trakcie obchodów Dni Orzysza na Stadionie Miejskim. Zapraszamy!

Gry terenowe? W Orzyszu naturalnie! – podsumowanie realizacji projektu „Squad atrakcji terenowych”

„Squad atrakcji terenowych” to pomysł na integrację międzypokoleniową, zdrowo spędzony czas i poznawanie dziedzictwa kulturowego, który Stowarzyszenie Squad Inicjatyw zrealizowało w ramach dotacji w Programie PROW 2014-2020 w wysokości 24 907 zł., podpisując umowę o powierzenie grantu z Lokalną Grupą Działania Mazurskie Morze.

ORZYSZ SIĘ SZCZEPI

W najbliższą niedzielę tj. 8 sierpnia każdy niezaszczepiony mieszkaniec lub turysta będzie mógł po raz drugi w czasie wakacji, dokonać zaszczepienia przeciw COVID -19 jednorazową dawką preparatu firmy Johnson&Johnson. Szczepienia odbędą się w godz. 12.00 – 18.00 w Mobilnym Punkcie Szczepień przy ul. Giżyckiej 9 podczas obchodów Garnizonowego Święta Wojska Polskiego. Drogi Mieszkańcu dołącz do zaszczepionych!

Garnizonowe Święto Wojska Polskiego

Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku militarnym organizowanym z okazji Święta Wojska Polskiego. W niedzielę, 8 sierpnia przed ratuszem odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem wojska, a ulicami Orzysza przemaszeruje wojskowa defilada. Podczas części organizowanej przy Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej przeniesiemy się natomiast w okres średniowiecza. W programie przewidziane są m.in. pokazy walk rycerskich, warsztaty dawnych rzemiosł, stragany jarmarczne czy obóz rycerski z atrakcjami dla najmłodszych. Nie zabraknie także wystawy sprzętu wojskowego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Batalionowej Grupy Bojowej NATO oraz okazji do degustacji wojskowej grochówki. Zapraszamy też do Mobilnego Punktu Szczepień w godzinach: 12.00 -18.00 (szczepienia bez wcześniejszej rejestracji jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

Utrudnienia w ruchu

Informujemy, że w związku z organizowanym w dniu 08.08.2021 r. Garnizonowym Świętem Wojska Polskiego, parkingi przy ul. Rynek 3 (przed Ratuszem Miejskim) oraz przy ul. Rynek 6 (przed punktami handlowymi) od dnia 07.08.2021 od godz. 20:00 do dnia 08.08.2021 do godz. 12:30 zostaną wyłączone z użytkowania.

Zwrot podatku akcyzowego

Burmistrz Orzysza przypomina o terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Od 2 sierpnia 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego za okres od 1 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r. w ramach niewykorzystanego limitu zwrotu podatku określonego na 2021 r.

Informacja

Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski w dniach 4-24 sierpnia 2021 roku przebywa na urlopie związanym z pobytem w sanatorium. W tym czasie Burmistrza zastępują Sekretarz Gminy Monika Łępicka-Gij, a od 16 sierpnia Zastępca Burmistrza Beata Jażdżewska.

„Kobiety wiedzą co robią” – live in Orzysz - relacja z panelowej imprezy plenerowej

Gospodarzami spotkania z wyjątkowymi kobietami, które odbyło się w Orzyszu 30 lipca 2021 byli Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski oraz Fundacja Wysokich Obcasów. Impreza odbyła się na scenie plenerowej w gościnnych progach POLANY KULTURY Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Orzyszu.

"Regionalizmy i regionalizm. Mazurzy w historii, pamięci oraz zapomnianym języku" - w Bibliotece

Zapraszamy na wykład językoznawczy dr Eweliny Grześkiewicz, który odbędzie się w Bibliotece Polany Kultury 4 sierpnia 2021 o godz. 16:00.

Moc Kobiet – Kobiety wiedzą, co robią

Pod takim hasłem przewodnim 30 lipca 2021r. na gościnnym podwórku „Polany Kultury” w Orzyszu odbyło się plenerowe spotkanie ze znanymi osobistościami świata kultury, telewizji, biznesu, medycyny, a także mediów.

1 sieprnia zawyją syreny

W związku ze zbliżającą się 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2021 r. o godz. 17.00 na terenie miasta i gminy zostaną uruchomione syreny alarmowe. Włączenie syren odbędzie się na podstawie § 10 ust. 3 i 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96) w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
HYMN ORZYSZA

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzyskie Centrum Informacyjne

Burmistrz Orzysza przyjmuje interesantów w sprawach różnych
w każdy wtorek od godz. 10.00 do ostatniego interesanta

Kamery Online INVEST IN ORZYSZ
Czyste Środowisko
Czyste Środowisko
Czyste Środowisko
Mazury to Biznes
W-MSSE
PZERI" Mazury Cud Natury ekoportal Wrota Warmii i Mazur
Wyszukiwarka grobów
biznes.gov.pl mikroporady.pl mikroporady.pl
edukacja, emeljot, foto, gospodarka, inwestycje, kajka, konkursy, kultura, miss warmii i mazur, muzeum, ogólnopolski plener malarskorzeźbiarski w orzyszu, ogródek muzyki 2008, osp orzysz, parapiknik, piknik militarny, rajd rowerowy, spływ kajakowy, sport, stachurski, taekwondo, turystyka, wojsko, zdrowie
..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too