Dziś jest
PL EN DE UK LT

Najtwardsi rywalizowali na szlaku Tygrysa - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

Najtwardsi rywalizowali na szlaku Tygrysa

Przez dwa dni grupa zapaleńców z wielu regionów Polski mierzyła się z terenem orzyskiego poligonu i własnymi słabościami by uzyskać miano Tygrysa. Maszerowali, strzelali, rzucali granatami, transportowali na noszach rannego, pokonywali rzekę Orzyszę na linie rozwieszonej pomiędzy dwoma brzegami.

Wszystko to w ramach Pikniku Militarnego Orzysz-Szlakiem Tygrysa, który w dniach 6-7 lipca po raz drugi zorganizowany został w Orzyszu.

Główna gra toczyła się nie tylko o tytuł najwytrwalszej drużyny, ale także o cenne nagrody, w tym premie pieniężne. W gronie seniorów pula nagród wyniosła aż 4650 zł., z czego dla zwycięskiej drużyny 2250 zł. Na młodszych uczestników czekały równie atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Pierwszego dnia uczestnicy musieli zmierzyć się z konkurencjami na trasie marszobiegu zespołowego, przemierzając rozgrzany słońcem orzyski poligon. Dzień później czekał ich test na torze sprawnościowym. Wszystkie konkurencje wymagały nie lada odwagi, kondycji i siły.

Najlepiej z trudami dwudniowych zmagań poradzili sobie reprezentanci 7 Brygady Wybrzeża ze Słupska, którzy zwyciężyli zarówno na trasie marszobiegu zespołowego jak i torze przeszkód. Drugich w kolejności reprezentantów 11 Pułku Artylerii z Węgorzewa – Adama Skubidę, Karola Obertowskiego i Tomasza Kruszyńskiego, wyprzedzili aż o 50 minut. Nic jednak dziwnego skoro w swoich szeregach mieli profesjonalistów ze zwycięzcą Maratonu Warszawskiego z 2003 r. Arturem Pelo na czele, a towarzyszyli mu równie doświadczeni Krzysztof Paprocki i Mariusz Borychowski.

Wśród seniorów na trzeciej lokacie uplasowali się triumfatorzy ubiegłorocznej imprezy 82 Olsztyńska Obronna Drużyna Harcerzy, w składzie Rafał Paszkowski, Radosław Glinka i Michał Paszkowski.

W kategorii juniorów najlepiej zaprezentował się drugi zespół Gdańskiego Klubu Płetwonurków Neptun (Kamil Jankowski, Damian Kiryluk, Karol Rubin) przed swoimi klubowymi kolegami z pierwszej drużyny Sebastianem Nowotnikiem, Damianem Skopińskim i Maciejem Wieczorskim oraz reprezentantami Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu – Arkadiuszem Dąbrowskim, Danielem Stefaniakiem i Adrianem Tosińskim.

W zawodach razem z mężczyznami swoich sił postanowiły spróbować także dziewczęta. W rywalizacji najlepiej wypadła drużyna w składzie Katarzyna Adamiec, Aleksandra Bogdańska i Karolina Hańczyc.

       Galeria zdjęć z Pikniku dostępna jest na naszym profilu na Facebooku

W programie Pikniku znalazło się także coś dla mieszkańców i turystów. Imprezie towarzyszyła wystawa sprzętu wojskowego, z którym na co dzień do czynienia mają żołnierze służący w 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. Ci, którzy postanowili w niedzielę odwiedzić tor Ośrodka Sprawności Fizycznej w okolicach byłej „jednostki karnej” mogli nie tylko z bliska podziwiać cuda techniki wojskowej, ale także zaliczyć przejażdżkę Humvee, BRDM-em, Quadem, a nawet Rosomakiem oraz sprawdzić się w konkursach z wiedzy o wojsku. 

Podczas Pikniku nie lada gratka czekała także na miłośników militariów z okresu II Wojny Światowej. Wystawę historycznego sprzętu zaprezentowało stowarzyszenie historyczne Piska Pozycja Ryglowa.

W organizację II Pikniku Militarnego Orzysz-Szlakiem Tygrysa oprócz głównego organizatora – Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu zaangażowały się 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz, Gdański Klub Płetwonurków Neptun, 15 Mazurski Batalion Saperów, Wydział Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim, Ochotnicza Straż Pożarna w Orzyszu oraz Komisariat Policji w Orzyszu. II Piknik Militarny Orzysz-Szlakiem Tygrysa ujęty został także w planie współpracy Dowódcy Wojsk Lądowych.

Projekt realizowany był w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej Osi, objętego PROW 2007-2013. 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2013-07-09 16:04 | Łukasz Nikołajuk

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too