Dziś jest
PL EN DE UK LT

Dzień Dawcy Szpiku dla Beaty i Innych - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Zdrowie

Dzień Dawcy Szpiku dla Beaty i Innych

Beata ma 45 lat. Jest radosną i pełną życia kobietą Ma wiele planów i marzeń, które chciałaby zrealizować. Niestety zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę szpikową. Jedyną szansą na jej powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku. Być może to Ty uratujesz życie Beacie i innym pacjentom w Polsce i na świecie!!

To już druga akcja, która jest zadedykowana Beacie Kaczyńskiej. 28 kwietnia 2013 roku odbył się Dzień Dawcy w Piszu.
Tego dnia do grona potencjalnych dawców szpiku dołączyło 311 nowych osób. Mamy nadzieję, że i tym razem tak wielu mieszkańców , tym razem Orzysza, podejmie świadomą decyzję o rejestracji jako potencjalni dawcy szpiku.

W Polsce, co godzinę, stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Wielu chorych zakwalifikowanych do przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego tego dawcy nie znajduje.
Im więcej potencjalnych dawców, tym większe szanse na życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego. Dlatego Fundacja DKMS Polska wraz z organizatorami lokalnymi przeprowadza Dni Dawcy, podczas których wszystkie zdrowe osoby mogą dokonać rejestracji i tym samym powiększyć bazę potencjalnych dawców. Bazując na wsparciu i ponad dwudziestoletnim doświadczeniu DKMS Niemcy, od początku działalności udało nam się przebadać i zarejestrować w bazie Fundacji ponad 330 000 potencjalnych dawców szpiku, a już 502 osoby dały szansę na nowe życie Pacjentom zarówno w Polsce jak i na świecie.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

Data: piątek i sobota, 24 i 25 maja 2013 r.

Godziny: 11.00 – 18.00

Miejsce: Pawilon Artystyczny Domu Kultury w Orzyszu
Adres: Ul. Wojska Polskiego 9B, Orzysz
 
Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi).
Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza medycznego i pobraniu wymazu ze śliny z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranego materiału genetycznego zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.         

Więcej informacji: www.dkms.pl, tel.: (22) 331 01 47, email: fundacja@dkms.pl,

Kontakt:

- Joanna Mejner-Olszewska - Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, joanna.mejner@dkms.pl, tel. 22 572 30 07

 

Załączniki

  1. Pobierz załącznik
Drukuj | Wyślij znajomym | 2013-05-15 13:38 | Patrycja Ostrowska
Pokrewne (tag): zdrowie

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too