Dziś jest
PL EN DE UK LT

Równamy Szanse w Orzyszu – relacja ze spotkania otwartego dla mieszkańców naszej gminy - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Zespół EMELJOT

Równamy Szanse w Orzyszu – relacja ze spotkania otwartego dla mieszkańców naszej gminy

  • Emeljot i konferansjerzy: Julia Chełmińsa i Patryk Uliszewski
  • Cała ekipa organizacyjna z zespołem.

Gimnazjaliści z Orzysza przystąpili do uczestnictwa w regionalnej edycji programu Równać Szanse w styczniu 2013, realizując projekt „Pomysł na życie – od wizji do działania”. Jednym z aspektów ich aktywności jest organizowanie spotkań otwartych dla społeczności lokalnej. Są to mitingi z „lokalnymi celebrytami” czyli mieszkańcami Orzysza, postrzeganymi jako „ludzie sukcesu”. Bohaterem pierwszego spotkania, które odbyło się 26 kwietnia, był zespół Emeljot.

Gimnazjaliści nawiązali współpracę z p. Anną Rogińską, dyrektor MOSiRu,  która udostępniła salę konferencyjną na potrzeby tego wydarzenia. Uczniowie byli też pomysłodawcami scenariusza spotkania. Zadbali o nagłośnienie, wyposażenie sali w sprzęt umożliwiający projekcje multimedialne, przygotowali słodki poczęstunek dla przybyłych gości a także kwiaty dla zespołu.

            Pierwszym etapem spotkania było wspólne obejrzenie sondy ulicznej, nakręconej i zarejestrowanej przez gimnazjalistów, którą można odtworzyć w linku poniżej. Następnie, konferansjerzy czyli Julia Chełmińska i Patryk Uliszewski profesjonalnie przeprowadzili wywiad z zespołem na forum. Pytali członków Emeljotu o zabawne, przełomowe  i trudne momenty w ich wspólnym muzykowaniu, o prywatne życie i ich osobiste plany. Potem mikrofon przeszedł w ręce widowni, która także miała możliwość zadać pytania. Po wywiadzie, nadszedł czas na niespodziankę, jaką przygotował zespół. Były to pocztówki ze zdjęciem zespołu i autografami oraz kubek z nadrukiem Emeljotu. Pamiątki te trafiły do tych osób z widowni, które prawidłowo udzieliły odpowiedzi na pytania, stawiane tym razem przez zespół. Na zakończenie tego miłego wieczoru Emeljot dał krótki, akustyczny koncert.

            Spotkanie uświetniły swoją obecnością Wicedyrektor gimnazjum, p. Teresa Kaca, dyrektor przedszkola, p. Bożena Stankiewicz, radna, p. Elżbieta Bartkowska a także liczne grono młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Działania uczniów koordynowała p. Ewelina Jędrych.

            Zachęcamy Państwa do udziału w kolejnych spotkaniach otwartych z cyklu „Orzyszanie znani i lubiani”. Już niebawem zobaczymy się z gwiazdami sportu, trenerem UKS Jedynka, p. Markiem Dancewiczem oraz zawodnikiem reprezentacji Polski w Amp Futbolu, p. Maciejem Kosiorkiem. Liczymy na Państwa obecność.

 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2013-04-29 23:00 | Joanna Kamieniecka

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too