Liga turniejowa młodzików ruszyła - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MKS Orzysz

Liga turniejowa młodzików ruszyła

Pierwszy turniej ligowy MKS Orzysz młodzików za nami. Podejmowaliśmy pierwszych rywali na własnej murawie. Nie zabrakło rywalizacji i zabawy. Mimo nie do końca sprzyjającej aury gościliśmy dwie drużyny, "Sport z Kulturą" Wydminy oraz Mamry Giżycko.

1 września o godzinie 16 został rozegrany pierwszy turniej ligowy młodzików. Turniej odbył się na zasadzie „każdy z każdym”, 2 razy po 15 min. W lidze tej możliwe są składy mieszane, chłopcy i dziewczyny jednocześnie. Pierwszy mecz podjęły zespoły z Wydmin (dziewczyny) i Giżycka (chłopcy). Od początku pierwsze skrzypce grało Giżycko. Widać było błędy w grze Wydmin. Do przerwy Giżycko wygrywało 3:0. W drugiej połowie Wydminy odżyły. Większa pewność gry i zapał Wydmin uskuteczniony był kilkoma sytuacjami podbramkowymi i rzutami rożnymi. Mimo wszystko wynik Mamry Giżycko-"Sport z Kulturą" Wydminy zakończył się 5:0.

Drugi mecz Mks Orzysz- Mamry Giżycko. Zauważyć można było bardzo wyrównaną grę od samego początku. Wiele sytuacji podbramkowych i błędy w wykończeniu gry zakończyły wynik 1:1, (przerwa 0:0). Strzelcem bramki dla naszych w 22 minucie  okazał się  zawodnik Wojciech Modzelewski, powołany do kadry województwa. Ostatni mecz odbyli nasi z Wydminami. Tutaj dało znać o sobie zmęczenie i brak sprzyjających warunków atmosferycznych. Przeciwnik zwyczajnie wypoczęty (pauza po pierwszym meczu) pokazał co potrafi. Momentami mecz był wyrównany i nie brakowało wrażeń. Wynik meczu zakończył się naszą przegraną 2:4, (przerwa 1:1). Strzelcami bramek dla Mks Orzysz zostali Maciej Borkowski oraz Wojciech Modzelewski.

Widać było wielki zapał, zaangażowanie i znaczące poprawy gry naszych zawodników mimo braku wiekszej liczby kibiców. Jednakże swoją obecnością zaszczycił nas Pan Andrzej Tomaszewski, działacz Polskiego Związku Piłki Nożnej i może właśnie ten aspekt bardziej motywował naszych młodych zawodników do tak wytrwałej gry.

Wyniki:
1. Mamry Giżycko - "Sport z Kulturą" Wydminy  5:0, (połowa 3:0)
2. Mks Orzysz - Mamry Giżycko 1:1, (połowa 0:0)
3. Mks Orzysz - "Sport z Kulturą" Wydminy 4:2, (połowa 1:1)

O terminach rozgrywek ligi turniejowej młodzików będziemy na bieżąco informować.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2011-09-01 20:27 | Maciej Kosiorek

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24