Dziś jest
PL EN DE UK LT

Wybory do Sejmu RP i Senatu RP - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Administracja » Urząd Miejski » Wybory parlamentarne 2011

Wybory do Sejmu RP i Senatu RP

Prezydent RP Bronisław Komorowski uruchomił już wyborczą machinę ogłaszając Kalendarz wyborczy. W tych wyborach szczególną zmianą są liczne ułatwienia w głosowaniu dla osób niepełnosprawnych

Po raz pierwszy dostępne będą nakładki na karty do głosowania z zapisem w Braille`u dla osób niewidzących, zaś osoby niepełnosprawne mogą zagłosować korespondencyjnie, również podobnie jak w ostatnich wyborach samorządowych osoby niepełnosprawne i powyżej 75 roku życia mogą zagłosować za pośrednictwem pełnomocnika.

Z wprowadzonych nowym Kodeksem Wyborczym udogodnień można skorzystać po uprzednim dopełnieniu określonych formalności, w pokonaniu, których pomoże Pełnomocnik wyborczy Burmistrza Orzysza Pani Monika Steć oraz Sekretarz Gminy Pani Monika Łępicka-Gij.

W Kalendarzu wyborczym z ważnych dla mieszkańców terminów czytamy: 16 września - zgłaszanie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych przez pełnomocników komitetów wyborczych

18 wrzesień - zgłaszanie Burmistrzowi przez wyborów niepełnosprawnych zamiaru głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille`a, 29 września - składanie wniosków do Burmistrza o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania przez pełnomocnika, 7 października 24:00 - zakończenie kampanii wyborczej, 9 października 7:00-21:00 - głosowanie.

Jak widać zmianie uległy godziny głosowania. Zmianie nie ulegną natomiast siedziby lokali wyborczych i obwody na terenie Gminy Orzysz, tradycyjnie będziemy głosowali w lokalach identycznie jak w ostatnich wyborach. Przypominam również, iż kartę do głosowania otrzymamy po uprzednim okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

W parlamencie będzie nas po wyborach reprezentować 10 posłów i 1 senator z okręgu obejmującego miasto Olsztyn oraz powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, olecki, olsztyński, węgorzewski. Każdy z nas wybiera w głosowaniu tylko 1 posła i 1 senatora.

Szczegółowe i aktualne informacje znajdą Państwo na stronie internetowej www.orzysz.pl oraz na Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem www.bip.orzysz.pl w zakładce Wybory do Sejmu i Senatu.

Monika Łępicka-Gij
Sekretarz Gminy Orzysz

Drukuj | Wyślij znajomym | 2011-08-31 11:13 | Agnieszka Górecka

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too