Dziś jest
PL EN DE UK LT

GALA VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury » Imprezy cykliczne » Konkurs Poetycki im. M. Kajki

GALA VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

Dom Kultury w Orzyszu i Muzeum Michała Kajki w Ogródku - Oddział Muzeum K.I.Gałczyńskiego zapraszają na Galę VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki, która odbędzie się w dniu 24 września o godz. 20:00 w kawiarni "Anna" WDW w Orzyszu. Patronat medialny pełnią: Dwumiesięcznik Literacki "TOPOS" i Gazeta Piska. Mecenat honorowy sprawuje Burmistrz Orzysza.

W programie wieczoru:
- wręczenie nagród Laureatom konkursu
- prezentacja wierszy
- recital "Przeboje liryczne" w wykonaniu Adrianny Biedrzyńskiej i Joanny Biedrzyńskiej.
 
 
 

Adrianna Biedrzyńska

Ma na swoim koncie nagrody filmowe i teatralne. W 1988 roku otrzymała nagrodę im. Stanisława Wyspiańskiego I stopnia, a rok później nagrodę im. Zbigniewa Cybulskiego. Adrianna Biedrzyńska jest doskonałą aktorką komediową, gwiazdą estrady i piosenkarką.

W młodości chciała zostać skrzypaczką. W 1984 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W latach 1984-1989 pracowała w Teatrze Nowym w Warszawie, gdzie debiutowała rolą Mariny w Szekspirowskim „Peryklesie władcy Tyru" w reż. Bohdana Cybulskiego. Wcieliła się również w Małgorzatę w „Fauście" Johanna Wolfganga Goethego (1986) w reż. Cybulskiego. Krytycy docenili jej role w spektaklach Teatru TV: „Gracz" według Fiodora Dostojewskiego (1984) w reż. Andrzeja Kondratiuka i „Wiosenne wody" Iwana Turgieniewa (1988) w reż. Andrzeja Maja.

Niezwykłą popularność przyniosła jej rola uciekinierki z zakładu poprawczego w „Ucieczce" (1986) Tomasza Szadkowskiego. Kreacja zbuntowanej nastolatki została nagrodzona wyróżnieniem na gdańskim festiwalu Młode Kino Polskie. Biedrzyńska grała w filmach Janusza Kijowskiego („Maskarada" 1986) i Janusza Kondratiuka („Jedenaste przykazanie" 1987). Rok 1988 był bardzo ważny dla jej kariery. Aktorka stworzyła wówczas doskonałą kreację w filmie telewizyjnym „Dekalog, Cztery" Krzysztofa Kieślowskiego. Zagrała dziennikarkę w filmie Istvana Szabo „Hanussen". Pojawiła się w serialu „Mistrz i Małgorzata" Macieja Wojtyszki. Stworzyła niezapomniane epizody w filmach „Piłkarski poker" Janusza Zaorskiego i „Kornblumenblau" Leszka Wosiewicza. Była piękną lutnistką Rosą w „Niezwykłej podróży Baltazara Kobera" Wojciecha Jerzego Hasa.

Biedrzyńska zagrała dziennikarkę pracującą w Szwecji w filmie „300 mil do nieba" (1989) Macieja Dejczera. Znów wcieliła się w postać młodocianej uciekinierki w nostalgicznym filmie Andrzeja Barańskiego „Nad rzeką, której nie ma" (1991). Była sanitariuszką w „Pierścionku z orłem w koronie" (1992) Andrzeja Wajdy. Filip Bajon specjalnie dla niej stworzył postać Doroty Waltz w komedii „Lepiej być piękną i bogatą" (1993). Biedrzyńska i Maria Pakulnis zagrały siostry specjalizujące się w oszukiwaniu bogatych biznesmenów w „Pajęczarkach" (1993) Barbary Sass.

W latach 1994-1995 grała przebojową bizneswoman w serialu „Fitness Club". Pojawiła się w serialach: „Klan", „Graczykowie", „Buła i spóła". W 2005 roku wcieliła się w prostytutkę w dramacie „Droga Molly" Emily Atef.

W 2003 roku Biedrzyńska wydała debiutancką płytę „Ada". Koncertowała w Australii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Towarzyszy jej siostra, pianistka Joanna Biedrzyńska.

 
 
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Domu Kultury w Orzyszu (tel: 87 423 70 10)
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2010-09-14 15:47 | Beata Szymankiewicz

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too