ERROR: integer out of range Historia OSP Cierzpięty - Orzysz.pl
Dziś jest
PL EN DE UK LT

Historia OSP Cierzpięty - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Ochotnicze Straże Pożarne » OSP Cierzpięty » Historia
reklama

Historia OSP Cierzpięty

Ochotnicza Straż Pożarna w Cierzpiętach została założona w 1963r. jako zakładowa w PGR Cierzpięty typu PC (pomoc cywilna).

Założycielami jej byli: Antoni Wyrostek oraz Władysław Ptak. Pierwszym Prezesem wybrany został Antoni Wyostek. W następnych latach funkcję tę pełnili: Józef Karpiński, Andrzej Śmietanko, Roman Prokopczuk, Stanisław Banach, Antoni Orłowski, Adam Koronkiewicz a obecnie Piotr Chorąży.

Pierwszym Naczelnikiem był Władysław Ptak, a w kolejnych latach: Stanisław Szewczyk, Kazimierz Rozberg, Aleksy Andryszczyk, Ryszard Kosiński i aktualnie Roman Prokopczuk.

Od początku założenia OSP zaczęła prowadzić aktywną działalność stautową. W dość krótkim okresie zostało zapewnione pomieszczenie w budynku gospodarczym do przechowywania sprzetu, zakupiono motopompę M-400, węże pożarnicze i inny sprzęt niezbędny do podawania wody. Częściowo w uzupełnieniu sprzętu pomocy udzialiła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu. Jednostak została zakwalifikowana do typu "M". W tym okresie prowadziła systematyczne szkolenia. Po likwidacji PGR-u, byli członkowie OSP  czynili starania o wznowienie działalności OSP i dzięki poparciu władz samorządowych i Zarządu M-G Związku OSP RP w Orzyszu jednostka ta kontynuowała działalność, po przekształceniu jej na terenową OSP. W 2002r. została oddana do użytku OSP nowa remiza strażacka. Prace przy jej budowie wykonywane były w znacznym stopniu w ramach czynu społecznego przez członków OSP. W budynku tym znajduje się również świetlica, która służy zarówno strażakom jak i mieszkańcom Cierzpiąt.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2010-03-26 10:48 | Katarzyna Owczarek

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24