Dziś jest
PL EN DE UK LT

"Możesz mi mówić: mistrzu" - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury » Imprezy cykliczne » Ogródek Muzyki » Sezon 2009
reklama

"Możesz mi mówić: mistrzu"

Niecodziennych przeżyć mieli okazję doświadczyć Ci, którzy dotarli do Ogródka w niedzielny wieczór. W zapadającym zmierzchu, na świątecznie ustrojonej scenie przy Muzeum Michała Kajki, w blasku świec – wystąpił Maciej Zembaty, legenda i ucieleśnienie cohenowskiej ballady.

 

Mimo upływu lat w mrocznym, czarno-aksamitnym głosie artysty wciąż dźwięczy nuta młodzieńczego zauroczenia balladą, opowieścią, snutą „śpiewanką”. Nucie tej pięknie „dopowiadała” występująca z artystą Elżbieta Dębska. Nieustanny dialog tych dwojga, utrzymany w tonie żartobliwego, sympatycznego przekomarzania słychać było zarówno w wykonywanych utworach, jak w gawędach i wspomnieniach.

Duetowi wokalistów – a równocześnie gitarzystów – towarzyszył na akordeonie Tadeusz Klimonda. Zgromadzona publiczność miała okazję przypomnieć sobie takie arcydzieła, jak „Tańcz mnie po miłości kres”, „Słynny niebieski prochowiec” czy „Każdy o tym wie”. Na zakończenie zabrzmiało wyraźnie oczekiwane, niezapomniane i nieprzemijające „Alleluja”.

Muzyka przebrzmiała, ale nad Ogródkiem długo unosiły się wraz z dymem papierosowym duchy dawnych, na nowo odkrytych ballad. I sądzę, że wielu z nas tam obecnych wzięło sobie do serca rzucone żartem słowa Maćka: „możesz mi mówić: ‘mistrzu’ ”.

 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2009-08-03 18:42 | Beata Szymankiewicz

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24