ERROR: integer out of range NA SYGNALE - czyli działania orzyskich strażaków - Orzysz.pl
Dziś jest
PL EN DE UK LT

NA SYGNALE - czyli działania orzyskich strażaków - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Ochotnicze Straże Pożarne » OSP Orzysz
reklama

Wiadomość archiwalna

Archiwum

NA SYGNALE - czyli działania orzyskich strażaków

Informacje o działaniach prowadzonych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Orzyszu już od kilku tygodni nie pojawiały się na stronie internetowej naszego miasta. Nie oznacza to bynajmniej, że strażacy narzekają na brak pracy.

 

Informacje o działaniach prowadzonych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Orzyszu już od kilku tygodni nie pojawiały się na stronie internetowej naszego miasta. Nie oznacza to bynajmniej, że strażacy narzekają na brak pracy. Wręcz przeciwnie – lato to okres wytężonej pracy dla strażaków - ratowników z Orzysza. W czerwcu, lipcu oraz w ciągu 12 dni sierpnia 50 razy interweniowali na wezwania mieszkańców miasta i gminy. W okresie tym 9 razy wyjeżdżali do pożarów, 2 razy usuwali skutki wypadków drogowych, 2 razy wypompowywali wodę z zalanych piwnic, 1 raz otwierali mieszkanie zmarłego wewnątrz mężczyzny na prośbę Policji oraz 2 razy usuwali powalone w wyniku wichury drzewa. Jednak najwięcej interwencji związanych było z usuwaniem gniazd niebezpiecznych owadów. Takich interwencji było łącznie 33.

Ponadto strażacy brali udział w zabezpieczaniu kilkunastu imprez, które odbywały się w Orzyszu, m.in. bieg uliczny, Dni Orzysza, mecze i imprezy sportowe odbywające się na stadionie miejskim. Cztery razy zorganizowano ćwiczenia, dzięki czemu strażacy mogli przećwiczyć umiejętności prowadzenia działań na największych obiektach w Orzyszu. Ćwiczenia takie odbyły się w orzyskich szkołach oraz w Jednostkach Wojskowych w Orzyszu i w Bemowie Piskim.

Sukcesy odnosi też druzyna sportowa działająca przy OSP Orzysz. Strażacy zajeli I miejsce w lidze gminnej gdzie o puchar Burmistrza rywalizowało 8 drużyn, III miejsce w wieloboju służb mundurowych podczas Dni Orzysza oraz kilka wygranych meczów towarzyskich rozgrywanych w Hotelu Park w Ubliku /1 mecz przegrany i 1 remis/.

Lato się kończy, a strażacy przygotowują się do kolejnych zadań. Trwają przygotowania do jednej z największych imprez, Tour de Pologne /Wyścig Dookoła Polski/, która ściągnie do Orzysza widzów i stacje telewizyjne z Polski oraz z całego świata. Nad zabezpieczeniem przejazdu kolarzy przez teren naszej gminy czuwać będzie ponad 150 osób, w tym spora liczba strażaków z Jednostki Operacyjno - Technicznej w Orzyszu.

W tym roku Jednostka Techniczno-Operacyjna w Orzyszu wzbogaciła się o nowy sprzęt oraz umundurowanie. Do naszych nowych nabytków należą m. in. agregat prądotwórczy oraz agregat oddymiający warte ok 7 tysięcy złotych.

 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2008-08-13 22:26 |
Pokrewne (tag): osp orzysz

Pozostałe aktualności

OCHOTNICZA STRAŻ
POŻARNA
W ORZYSZU

UL. CIERNIAKA 11
12-250 ORZYSZ

tel. 87 423 70 08

tel. 503 11 22 33

e-mail: osp.orzysz@op.pl

NIP: 849-14-91-996

REGON: 511375351

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24