Dziś jest
PL EN DE UK LT

Irena Zawało - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Ogród Pracy Twórczej » „Muza, co pluska się…” » Warsztaty batik i jedwab » O prowadzących

Irena Zawało

Artystka o swojej pracy: technika batiku jest fascynująca i sprawia wiele niespodzianek nawet doświadczonemu wykonawcy. Nigdy nie można przewidzieć efektu końcowego, trudno tego się spodziewać, kiedy w grę wchodzą żywioły: woda i ogień (a dokładnie - rozgrzany wosk i barwniki rozpusz­czalne w wodzie).

Irena Zawało urodziła się w Baranowiczach na Białorusi. Ukończyła w 1977 roku - studia na Wydziale Tkaniny Artystycznej Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 1989 - 1990 była stypendystką rządu polskiego w pracowni tkaniny unikatowej w WPSS w Łodzi. W 1998 roku ukończyła Studium Pedagogiki Ogólnej na Uniwersytecie Warszawskim. Kilka lat była nauczycielką plastyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Markach. Od roku 1999 pracuje jako nauczyciel-instruktor tkactwa artystycznego w Pałacu Młodzieży (PKiN) w Warszawie. Stale współpracuje z Mareckim Ośrodkiem Kultury (od roku 2000) jako instruktor-pedagog malarstwa batikowego w Mareckim Ośrodku Kultury i z Ośrodkiem Kultury „Stokłosy” na warszawskim Ursynowie, prowadząc tam cykliczne zajęcia z batiku. W ostatnim dziesięcioleciu wykonuje tkaniny tylko w technice batiku. Jedna z pierwszych wystaw indywidualnych artystki odbyła się w 1994 roku Mareckim Ośrodku Kultury. Prace artystki prezentowane są stale w galeriach warszawskich m.in. DENUO, KAMELEON, MGM, znajdują się w wielu domach w różnych krajach w Europie, w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie i oczywiście w Polsce.
 
 
Wystawy indywidualne i zbiorowe:
1995 - Wystawa indywidualna batików
Galeria Mareckiego Ośrodka Kultury Marki, woj warszawskie, Polska
1996 - Wystawa indywidualna batików i malarstwa w Galerii Polskiego Ośrodka Kultury w Londynie, Wielka Brytania
1998 - Wystawa Zbiorowa Towarzystwa Polskich Artystów Plastyków przy Związku Polaków na Białorusi, Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej Grodno, Białoruś
2000, 2001, 2004 - Prezentacje Plastyki Mareckiej – wystawy zbiorowe
Wystawa poplenerowa, Ełk
2003 - Wystawa batików - wystawa zbiorowa - Galeria Mareckiego Ośrodka Kultury Marki, woj warszawskie, Polska
2005 - Wystawa instruktorów Działu Sztuk Plastycznych Pałacu Młodzieży Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie z okazji 50-lecia Pałacu Młodzieży.
Drukuj | Wyślij znajomym | 2007-06-16 07:56 | Ula Zapolnik

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24