Dziś jest
PL EN DE UK LT

Zakończono prace na Stadionie Miejskim - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

Zakończono prace na Stadionie Miejskim

Wraz z końcem minionego roku dobiegł końca kolejny etap prac modernizacyjnych Stadionu Miejskiego. Zadanie realizowane w ramach programu „Małe granty na infrastrukturę sportową” obejmowało montaż pięciu piłkochwytów oraz wymianę ogrodzenia zewnętrznego o długości 250 m.

Łączna wartość zadania wyniosła blisko 34 tyś. zł., z czego 14 300 zł. pochodziło z dofinansowania Samorządu Województwa Warmmińsko-Mazurskiego, natomiast pozostałą część stanowiły środki własne gminy.

To nie pierwsze środki przeznaczone w ostatnim czasie na modernizację orzyskiego stadionu. W 2019 roku, również w ramach dofinansowania samorządu województwa oraz przy wykorzystaniu środków własnych gminy, powstał nowy parking, płyta boiska została wyposażona w instalację nawadniającą, wymianie uległo ogrodzenie wewnętrzne, zaś na trybunach zamontowane zostały plastikowe krzesełka. Sukcesywnie wykonywane są także zabiegi na płycie boiska, które przyczyniają się do poprawy jakości murawy. Przez dwa lata na wszystkie działania przeznaczono prawie 180 tyś. zł.

Większość zadań realizowana jest przez pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, co pozwala wykorzystać uzyskiwane środki na możliwie największy zakres prac.

W kolejnym etapie modernizacji obiektu planowane jest sporządzenie dokumentacji budowy nowego budynku szatniowego, z myślą o ubieganiu się o dofinansowanie na realizację inwestycji. Wiosną ruszy także budowa ciągów pieszych na trybunach.
 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2021-01-09 09:58 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too