Dziś jest
PL EN DE UK LT

Liceum w Orzyszu uczestniczy w ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Fundację Zaczytani.org - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu

Liceum w Orzyszu uczestniczy w ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Fundację Zaczytani.org


Wielka zbiórka książek ruszyła 8 września. Biblioteka naszego LO postanowiła dołączyć do akcji i pomóc w zbiórce książek dla szpitali oraz placówek opiekuńczych i pomocowych. W ten sposób rozpoczęliśmy obchody - Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Akcję szkolną zorganizowała bibliotekarka pani Krystyna Ziółkowska.

Od pierwszej edycji organizatorom przyświeca hasło: „Oddaj książkę- stwórz bibliotekę- zainspiruj innych”. Zbierane są książki wydane po 2000 roku, nowe i używane, przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie są przyjmowane encyklopedie i podręczniki.

Poczuliśmy się zainspirowani przez organizatorów i zbieraliśmy książki wśród uczniów, nauczycieli, pracowników i przyjaciół naszej szkoły. Oczywiście wszystko odbywało się zgodnie z reżimem sanitarnym. Zebrane przez nas książki (68 woluminów) po odbyciu przymusowej kwarantanny zostały przekazane do punktu zbiórki w siedzibie Aviva w Ełku. W ramach podziękowania otrzymaliśmy kosz z cukierkami.

Pomogliśmy, bo mogliśmy. Jesteśmy z tego powodu bardzo z siebie dumni.


 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-10-06 11:04 | Krystyna Ziółkowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too