Dziś jest
PL EN DE UK LT

Wspólna trasa turystyczna wyznaczona! - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Administracja » Interreg Litwa Polska » IV nabór

Wspólna trasa turystyczna wyznaczona!

W dniach 25-28 września 2020 r. uczestnicy projektu LT-PL-4R-281 pn: " Kaczka podróżująca po drogach transgranicznych" wyznaczali wspólną trase turystyczną przedstawiająca najciekawsze miejsca dziedzictwa przyrodniczego i historycznego w regionach przygranicznych- w Orzyszu(PL) i Lazdijai (LT).

W ramach 4-dniowej trasy 40 osobowa grupa z Orzysza i Lazdijai poznawała przyrodnicze i historyczne atrakcje, które znajdą się w przewodniku turystycznym szlaku Orzysz Lazdijai. 
Szlak ten bowiem wiedzie dwiema drogami, w zależności od wyboru trasy. Pierwszy wariant prowadzi z Lazdijai do Orzysza przez Augustów i Ełk. 
W sobote (26.09.2020)w Lazdijai uczestnicy szukali wśród wskazanych atrakcji 6 ukrytych kaczek, odwiedzając przy tym najciekawsze miejsca dziedzictwa przyrodniczego i historycznego tego regionu. 
Nastepnie odwiedzono Centrum Informacji Turystycznej w Lazdijai (LT-PL/052) oraz oczyszczalnie ścieków dla gospodarstw agroturystycznych (LT-PL/107).
W Augustowie uczestnicy zwiedzili 2 inwestycje zrealizowane w ramach środków Interreg Litwa-Polska tj. Plac Zygmunta Augusta zrealizowany w ramach projektu LT-PL/055 oraz Amfiteatr z projektu LT-PL/095.
Kolejnym punktem trasy był Ełk i Amfiteatr z projektu LT-PL/110 oraz Plac z zegarem słonecznym i fontanną z Rusałką( LT-PL/174).
W godzinach popołudniowych uczestnicy dotarli do Orzysza, gdzie odkrywali punkty na trasie turystycznej utworzonej w ramach projektu LT-PL-2S-126.
W niedzielny poranek uczestnicy ruszyli w poszukiwaniu 10 kaczek ukrytych przy najciekawszych miejscach w Orzyszu.
Nastepnie ruszyli drugim wariantem trasy, który prowadzi przez Ełk, Olecko, Suwałki.
W Ełku  uczestnicy odwiedzili Ełckie Centrum Kultury, którego remont zrealizowany został ze środków Interreg Litwa-Polska (LT-PL/179 ) oraz opowiedziano o  miękkich działaniach z projektu LT-PL-2S-165.
W Olecku odwiedzono Plac Wolności (LT-PL/067) oraz obozowisko zarządzane przez MOSiR (LT-PL/183), natomiast w Suwałkach wystawe archeologiczną w Muzeum Okregowym (LT-PL/116, LT-PL-3R-205).
Podczas przemierzanych szlaków poznano wiele atrakcji przygranicznych gmin. Pogoda dopisywała, humory również. Mamy nadzieję, że wydany przewodnik odda to, czego uczestnicy doświadczyli podczas wspólnych spotkań w Polsce i na Litwie oraz będzie ciekawą propozycją turystyczną obu gmin.
Warto zaznaczyc, iż turyści po znalezieniu wszystkich 10 kaczek w Orzyszu i odkryciu hasła, otrzymają 50 procent rabatu na pizze w kształcie kaczki w wybranej wkrótce restauracji lub 50 proc. rabatu w hotelu- przecież po wycieczce trzeba zregenerować siły i odnaleźć bogactwo kaczek również do nasycenia!
Mówi się, że zaklęcia działają i vice versa - jeśli turysta  znajdzie 5 kaczek w mieście Veisiejai  będzie miał pizzę „anttis” z 50% udziałem w Veisiejai, rabat lub 50 procent zniżki w wybranym gospodarstwie agroturystycznym.
Jednak te rabaty będą obowiązywały tylko po poznaniu całej trasy litewsko-polskiej!
Już niebawem będzie można odkrywac cuda i skarby Królestw Kaczych!

Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-09-29 21:26 | Patrycja Ostrowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too