Dziś jest
PL EN DE UK LT

Obchody Święta Patrona Szkoły w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Michała Kajki w Dąbrówce. - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Michała Kajki w Dąbrówce
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Michała Kajki w Dąbrówce

Obchody Święta Patrona Szkoły w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Michała Kajki w Dąbrówce.

„Miej słońce w swym sercu…” - takie motto towarzyszyło uroczystości poświęconej obchodom Święta Patrona Szkoły w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Michała Kajki w Dąbrówce.


   „Miej słońce w swym sercu…” - takie motto towarzyszyło uroczystości poświęconej obchodom Święta Patrona Szkoły w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Michała Kajki w Dąbrówce.

W tym roku obchodziliśmy to święto w miejscu szczególnym – w Muzeum Michała Kajki w Ogródku. Miejsce to nierozerwalnie wiąże się z codziennym życiem, ale również z twórczością Michała Kajki. 

Społeczność szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego rozpoczęła uroczystość wizytą na grobie Michała Kajki, gdzie zapalono znicze i oddano hołd poecie. 

   Oficjalną uroczystość w Muzeum Michał Kajki rozpoczęła Dyrektor szkoły – pani Emilia Pływacz, która serdecznie przywitała zaproszonych gości.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Orzysza p. Zbigniew Włodkowski, Zastępca Burmistrza Orzysza - p. Beata Jażdżewska, przedstawiciel Rady Miejskiej w Orzyszu - p. Andrzej Rogiński, Zastępca Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu  p. Agnieszka Chaberska, Zastępca Dyrektora Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu p. Wioletta Bałdyga, były Dyrektor Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego w Dąbrówce p. Elżbieta Włodkowska, były Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Michała Kajki w Dąbrówce p. Robert Frączkowski, przedstawiciele Rady Rodziców – p. Ewelina Ogonowska, p. Anna Konefał, p. Justyna Ozygała, sołtys wsi Drozdowo- Zastrużne p. Witold Konefał, sołtys wsi Dąbrówka – p. Julita Żmuda oraz rodzice uczniów klasy I.

  Po przywitaniu zaproszonych gości rozpoczęła się uroczysta akademia poświęcona twórczości Michała Kajki. Podczas tej uroczystości uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. M. Kajki w Dąbrówce przybliżyli, zgromadzonym gościom i młodszym uczniom szkoły, życie i twórczość poety. Były piękne recytacje wierszy oraz piosenki w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

   Kolejnym punktem uroczystości było Pasowanie uczniów klasy I. Oni również zaprezentowali krótki program artystyczny. Po odśpiewaniu hymnu szkoły uczniowie klasy I złożyli ślubowanie a p. Dyrektor Emilia Pływacz dokonała Aktu Pasowania na ucznia. Pierwszacy byli bardzo przejęci i dumni z przyjęcia ich do grona  uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Michała Kajki w Dąbrówce. Z tej też okazji pierwszoklasiści otrzymali prezenty z rąk wychowawcy klasy, rodziców oraz zaproszonych gości.  Swojej dumy i wzruszenia nie kryli też rodzice uczniów. W ich imieniu p. Julita Żmuda podziękowała za możliwość przeżywania wspólnie tak pięknej uroczystości i włączenia do rodziny uczniowskiej ich dzieci. Zapewniła również, że rodzice wesprą w działaniach nauczycieli i szkołę, aby ich dzieci mogły w pełni realizować zadania szkolne i rozwijać swoje talenty i umiejętności.

    Po części oficjalnej rodzice uczniów klasy I zaprosili gości na poczęstunek.

Uczniowie szkoły zostali podzieleni na dwie grupy- grupa młodsza  ( oddział przedszkolny i klasy I-III ) oraz  grupa starsza ( klasy IV-VIII).  Grupa młodsza, wraz z opiekunami, najpierw zwiedzała Muzeum Michała Kajki, słuchając bardzo ciekawych opowieści o życiu poety, opowiadanych przez p. Sławomira Szymankiewicza, następnie uczestniczyła w zajęciach tematycznych, prowadzonych przez Dyrektora Muzeum Michała Kajki w Ogródku p. Michała Misztala. W tym samym czasie starsi uczniowie uczestniczyli w questingu. Za uczestnictwo w zajęciach Dyrektor Muzeum  Michała Kajki ufundował ciekawe nagrody. Nagrody dla uczniów młodszych i starszych przyznano w drodze losowania.

    Ostatnim puntem uroczystości było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Dzień spędzony w Muzeum Michała Kajki z pewnością przyniósł nam wiele radości i wzruszeń, ale również przybliżył postać naszego patrona – wielkiego człowieka i poety, który tak silnie związany był z miejscem urodzenia.

Anna Kużmicka

                                                                                                                                                   

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-09-28 15:21 | Robert Frączkowski

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too