Dziś jest
PL EN DE UK LT

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – u nas na zdrowo - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Przedszkole Miejskie "Niezapominajka" w Orzyszu

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – u nas na zdrowo

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, ponieważ Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.  Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały kółkami do celu, chodziły z krążkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem kolorowych piłeczek, chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły zgodnie z własnymi pomysłami. Ruch i dobra zabawa przyświecały im cały czas. W związku z tym, że nasze przedszkole stara się o Certyfikat „Przedszkola Promującego Zdrowie” dzieci nie miały tradycyjnego słodkiego poczęstunku tylko  zdrową owocową przekąskę.

Na zakończenie wesołej zabawy dzieci wyszły na przedszkolny plac zabaw i każda grupa wesoło spędzała czas. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

Wychowawczynie
   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-09-22 20:31 | Agnieszka Chaberska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too