Dziś jest
PL EN DE UK LT

LOWE w ZSP w Dąbrówce - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Michała Kajki w Dąbrówce
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Michała Kajki w Dąbrówce

LOWE w ZSP w Dąbrówce

Nasza szkoła jako jedna z 5 w województwie warmińsko - mazurskim otrzymała grant w wysokości 175 000, 00 zł na powstanie i funkcjonowanie Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji.

 

Nasza szkoła jako jedna z 5 w województwie warmińsko - mazurskim otrzymała grant w wysokości 175 000, 00 zł na powstanie i funkcjonowanie Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji. W dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne podpisanie umowy, którą w imieniu Gminy Orzysz podpisał Burmistrz Miasta i Gminy Orzysz Zbigniew Włodkowski oraz Pani Skarbnik Anna Kamińska, a Towarzystwo Amicus reprezentowali Prezes Zarządu Piotr Sobolewski oraz Adam Kozłowski.

Realizacja założeń projektu jest ogromnym wyzwaniem nie tylko dla naszej szkoły, ale również dla organu prowadzącego szkołę oraz Partnerów Projektu. Szkoła bowiem będzie pełnić innowacyjną rolę we współczesnym społeczeństwie i gospodarce. Będzie nowoczesną instytucją edukacyjną, społeczną i gospodarczą w pełni zintegrowaną ze społecznością lokalną, której podstawowym celem jest zwiększyć udział osób dorosłych w edukacji ustawicznej. To innowacyjne podejście szkoły do potrzeb lokalnej społeczności ma się przyczynić do rozwoju gospodarczego regionu. Obecnie zajmujemy się diagnozą potrzeb lokalnego społeczeństwa.

Można zgłaszać swoje sugestie, propozycje, co do oferty ośrodka LOWE, kierować zapytania oraz zgłaszać swoją chęć udziału w szkoleniach, przedsięwzięciach czy innych formach aktywności. Pragniemy stworzyć ofertę szkoleniową zgodną z potrzebami dorosłych mieszkańców Gminy Orzysz i od października rozpocząć działalność w tym zakresie.

LOWE to ogromna szansa dla wszystkich osób dorosłych z naszej gminy na skorzystanie z darmowych szkoleń, kursów, seminariów w celu kształcenia i wzmacniania tzw. kompetencji kluczowych oraz umiejętności społecznych.

Mamy nadzieję, że realizując innowacyjne cele ZSP im. Michała Kajki w Dąbrówce stanie się Szkołą Przyszłości i będzie istnieć w świadomości społeczności lokalnej nie tylko jako szkoła dla uczniów czy rodziców, ale jako szkoła dla wszystkich.

 

Emilia Pływacz

dyrektor ZSP w Dąbrówce

Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-09-11 06:45 | Robert Frączkowski

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too