Dziś jest
PL EN DE UK LT

Najpiękniejsze wieńce dożynkowe stanęły w Ratuszu Miejskim - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury

Najpiękniejsze wieńce dożynkowe stanęły w Ratuszu Miejskim

Co roku celebrujemy w Gminie Orzysz Święto Plonów – Dożynki i chociaż wrzesień 2020 jest pełen napięcia i niepokoju związanego z sytuacją epidemiczną nie pozwolimy na to, by najpiękniejsze polskie tradycje odeszły w zapomnienie.

Symbolicznie obchodziliśmy dziś Święto Plonów, nadając mu formę jednego z najbardziej spektakularnych konkursów, organizowanych przez Burmistrza Orzysza a mianowicie  „Konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”. W trakcie uroczystości nie zabrakło obrzędowości i pieśni żniwnych w wykonaniu Orzyszanek.

Jury w składzie, Siostra Ewa Kozak – Przewodnicząca Komisji oraz członkinie, Pani Krystyna Ziółkowska i Ewa Kurzela postanowiło przydzielić nagrody w sposób następujący:

I miejsce – Zespół Śpiewaczy Orzyszanki

II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Ogródku

III miejsce – Sołectwo Dziubiele

Dodatkowo, ze względu na sytuację epidemiczną konkurs został rozbudowany o element medialny i Organizator przyznał także nagrodę specjalną za najlepszy film prezentujący sposób przygotowania wieńca. Nagroda ta trafiła do Koła Gospodyń Wiejskich w Ogródku.

Nagrody uczestnikom wręczyli Burmistrz Orzysza, Pan Zbigniew Włodkowski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Anna Pilarczyk.

Dziękujemy za udział w konkursie i cieszymy się, że dzięki  Waszym pracom mogliśmy poczuć dożynkowy klimat. Jednocześnie życzymy wszystkim, abyśmy za rok spotkali się w pełnym zdrowiu na radosnej, plenerowej imprezie dożynkowej.

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-09-03 18:10 | Joanna Kamieniecka

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too