Dziś jest
PL EN DE UK LT

Saperzy zakończyli usuwanie pali - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

Saperzy zakończyli usuwanie pali

Z początkiem lipca na Plaży Miejskiej rusza, zabezpieczane przez ratowników, miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Będzie ono zdecydowanie bezpieczniejsze niż w poprzednich latach, a to z uwagi na usunięte z dna jeziora pale będące pozostałością po dawnym pomoście.

Potrzebę ich likwidacji zgłaszali zarówno radni jak i służby ratownicze działające na jeziorze Orzysz, jednak ze względu na wysokie koszty i konieczność użycia specjalistycznego sprzętu oraz nurków, gmina nie była w stanie samodzielnie uporać się z tym problemem. Z pomocą przyszło wojsko. Przygotowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu wniosek do Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych uzyskał akceptację, a do realizacji zadania w ramach szkolenia specjalistycznego pododdziałów, wyznaczeni zostali żołnierze z 15 Mazurskiego Batalionu Saperów. Przez nieco ponad dwa tygodnie wyciągnęli z wody około sto pali różnej długości.

Ostatniego dnia czerwca, w dniu zakończenia działań, burmistrz Zbigniew Włodkowski spotkał się z żołnierzami wykonującymi zadanie, dziękując im jednocześnie za osobisty wkład w poprawę bezpieczeństwa na jeziorze Orzysz.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-06-30 18:20 | Łukasz Nikołajuk

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too