Dziś jest
PL EN DE UK LT

„Zachowaj ostrożność!” - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Przedszkole Miejskie "Niezapominajka" w Orzyszu » Kształcenie na odległość [PM] » Grupa 10 godz. 4-5 latki

„Zachowaj ostrożność!”

Posłuchajcie baśni braci Grimm o Czerwonym Kapturku.

https://www.youtube.com/watch?v=AAmJvi0Mu18&list=PLodGavKQYxSoqK-5eS5c5SDpCnPI8Ipqc

A teraz proszę odpowiedzcie na pytania:

O co poprosiła Czerwonego Kapturka mama? Kogo Czerwony Kapturek spotkał w lesie? O co wypytywał dziewczynkę wilk? Czy dziewczynka postąpiła słusznie, mówiąc wilkowi, gdzie mieszka jej babcia? Dlaczego Czerwony Kapturek nie posłuchał mamy i zboczył z drogi?.

Kochane dzieci, to co spotkało Czerwonego Kapturka, powinno służyć jako przestroga . Często ignorujemy niebezpieczeństwo, a może się to okazać tragiczne w skutkach . Trzeba zachowywać ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, gdyż nie każda obca osoba ma dobre zamiary .

Osobom, których nie znamy, nie należy podawać swojego adresu .

 „Bezpieczna kąpiel” –przed obejrzeniem filmu, odwołując się do własnej wiedzy i spostrzeżeń, udzielcie odpowiedzi na pytania:  gdzie pracuje ratownik wodny? Co należy do jego zadań? Dlaczego ratownicy wodni mają najwięcej pracy latem? Nie znacie odpowiedzi na wszystkie pytania, nic nie szkodzi, obejrzyjcie film mówiący o  roli ratownika wodnego i konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie pobytu nad wodą . https://www.youtube.com/watch?v=cn5pS8xXXFU

 

Wiecie już, że kąpiel w otwartych zbiornikach wodnych jest dozwolona jedynie w miejscach do tego wyznaczonych . Samowolne wchodzenie do wody może mieć tragiczne skutki . Przypominam, że zawsze należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu, jakie dają dmuchane rękawki, koła ratunkowe i kapoki . Odpoczynek nad wodą może nam sprawić ogromną przyjemność pod warunkiem, że będziemy pamiętać o następujących zasadach bezpieczeństwa: – Nie należy szybko wchodzić do wody po długim przebywaniu na słońcu! – Nie wolno pływać ani skakać do wody w miejscach niedozwolonych! – Dzieci mogą się kąpać tylko w obecności osób dorosłych! – Nie można prowokować sytuacji zagrażających bezpieczeństwu!

„Tratwa” – zabawa ruchowa . Kochane dzieci, wyobraźcie sobie, że pływacie po otwartym morzu . Wysłuchajcie opowieści i przedstawcie ruchem jej treść: Statek płynął po otwartym morzu. Pasażerowie w spokoju podziwiali widoki i wsłuchiwali się w szum fal. Nagle zerwał się silny wiatr, statek przechylił się gwałtownie i zaczął tonąć. Pasażerowie wskoczyli do morza i każdy z nich zajął jedną tratwę (dzieci stają na rozłożonych gazetach) . Fale były jednak tak silne, że przechylały tratwy. Zaczął padać deszcz, a wiatr wcale nie słabł. Ponieważ sytuacja stawała się coraz groźniejsza, rozbitkowie postanowili dopłynąć do lądu i uważać, by tratwy się nie przechylały. Wszystkim było bardzo zimno. W końcu deszcz ustał, a w oddali ukazał się ląd. Rozbitkowie zaczęli szybko wiosłować dłońmi, by dopłynąć do brzegu (dzieci naśladują wiosłowanie), gdzie było sucho i bezpiecznie. Po zabawie dzieci odpowiadają na pytania: Na czyją pomoc mogą liczyć rozbitkowie na morzu? Jakie środki bezpieczeństwa powinni zachować pasażerowie statku?.

„Karty pracy” cz. 4, s. 32

Wykonajcie plakat informujący o zasadach bezpiecznej kąpieli. Poniżej są przykłady prac, które możecie wykorzystać. DO DZIEŁA MALI RATOWNICY!
 

Rodzice, w wolnych chwilach czytajcie proszę swoim dzieciom KODEKS BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA - znajduje się w załączniku

Miłej lektury.

Załączniki

  1. Pobierz załącznik
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-05-22 07:21 | Bogdan Kraszewski

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too