Dziś jest
PL EN DE UK LT

Ferie 2020 za nami - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza w Orzyszu

Ferie 2020 za nami

Czas wolny od nauki to pora relaksu, odpoczynku, ale nie nudy i nic niezrobienia. Wychowankowie Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej w Orzyszu tegoroczne ferie zimowe spędzili bardzo aktywnie

  W pierwszym tygodniu postawiliśmy na kulturę, rozwój intelektualny, czyli coś dla ducha. Wychodziliśmy na poranki filmowe do Domu Kultury – serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom za umożliwienie nam skorzystania z możliwości obejrzenia kilku bajek oraz za popcorn. Było jak w prawdziwym kinie. Skorzystaliśmy także z zaproszenia  Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej , gdzie dzieci samodzielnie tworzyły ,sklejały i malowały figurki z gier bitewnych ( Warhammer – w wolnym tłumaczeniu wojenny młot), a następnie przy ich pomocy mogły stoczyć walki. Dziękujemy.

 Zwieńczeniem pierwszego tygodnia ferii był wyjazd do kina do Ełku na film Pt.,, Doktor Dolittle”.

     Codziennie ok. południa wracaliśmy do naszej świetlicy, gdzie organizowane były przeróżne zajęcia. Od muzycznych , tanecznych, poprzez sportowe, plastyczne do kulinarnych włącznie. Dzieci chętnie śpiewały karaoke i tańczyły do wybranych melodii, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Wszyscy brali udział w zajęciach plastycznych. Przygotowali portrety własnych babć i dziadków, wykorzystując przeróżne techniki: rysowanie, malowanie , wyklejanie, wydzieranie…, a następnie wręczyli je swoim bliskim. Nasi wychowankowie malowali też pejzaże zimowe, zabawy na śniegu na podstawie zdjęć, ilustracji, wspomnień, by chociaż tak zrekompensować brak prawdziwej zimy.

     Gdy tylko pozwalały warunki atmosferyczne, wychodziliśmy na Orlik,  do własnego ogrodu zabaw, na siłownię zewnętrzne , by choć trochę się rozruszać, zgodnie z powiedzeniem ,, w zdrowym ciele , zdrowy duch’’.

Największym powodzeniem cieszyły się warsztaty kulinarne. Dzieci robiły smaczne, kolorowe i zdrowe kanapki, smażyły naleśniki, piekły gofry, które następnie dekorowały według własnej inwencji na najróżniejsze  sposoby. Wszystko z zachowaniem higieny , kultury osobistej…

 

    W drugim tygodniu ferii bardziej postawiliśmy na ruch, czyli coś dla ciała. Skorzystaliśmy z oferty MOSiR w Orzyszu - dziękujemy Dyrekcji i pracownikom za taką możliwość. Wychowankowie  brali udział w zajęciach animacyjnych z instruktorami, grali w badmintona, tenisa stołowego, szachy i warcaby, piłkę nożną ,siatkową i koszykową, chętni mogli się nauczyć tańca towarzyskiego, czyli każdy znalazł coś, co go zainteresowało.

Uczestniczyliśmy również w wyjazdach na basen do Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach oraz na lodowisko do Giżycka.

   Nie zapomnieliśmy także o bezpieczeństwie naszych podopiecznych. Zorganizowaliśmy spotkanie z policjantem, panem Dariuszem Prasał, który przypomniał zasady poruszania się po drogach i ulicach zarówno pieszo, jak i na rowerze. Szczególną jednak uwagę zwrócił na bezpieczeństwo w Sieci. Mówił o zagrożeniach związanych z używaniem telefonów komórkowych, o poruszaniu się w Internecie oraz o odpowiedzialnym korzystaniu z nowoczesnych technologii.

   W ten sposób niepostrzeżenie minęły  dwa tygodnie ferii i czas było wracać do szkoły.

Wypoczęci, zrelaksowani, pełni wrażeń nasi wychowankowie rozpoczęli drugi semestr roku szkolnego 2019 – 2020. Chociaż ferie zimowe były właściwie bez zimowych warunków atmosferycznych, to i tak dzieci spędziły je zdrowo, atrakcyjnie i przyjemnie.

   W czasie ferii były również zorganizowane zajęcia w Dąbrówce.

Uczestniczyła w nich wcale niemała grupa dzieci. Głównie bawiły się w sali gimnastycznej, ale także nie stroniły od zajęć na świeżym powietrzu, w miarę korzystnych warunków atmosferycznych.

                                                                                 Wychowawcy
                                                    Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej w Orzyszu

 

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-02-11 15:49 | Swietlica Orzysz

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too