Dziś jest
PL EN DE UK LT

Komisariat Policji w Orzyszu informuje - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Informacje i wydarzenia

Komisariat Policji w Orzyszu informuje

Policja przypomina o obowiązku oznaczenia nieruchomości numerem porządkowym.
W związku z coraz liczniejszymi informacjami od służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców, dotyczących utrudnień w dotarciu pod wskazany adres w szczególności w godzinach wieczorowo – nocnych z powodu nierealizowania przez właścicieli, użytkowników nieruchomości obowiązku umieszczania w widocznym miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym, dzielnicowy rejonu służbowego nr II mł. asp. Dariusz Prasał z Komisariatu Policji w Orzyszu informuje, że w ramach Planu Działania Priorytetowego będą przeprowadzane kontrole dotyczące prawidłowego oznaczania posesji.

 

Oznaczenie posesji nieruchomości zawarte jest w ustawie z dnia 17 maja 1989 r., Prawo geodezyjne i kartograficzne w art. 47b, który mówi o obowiązku umieszczania w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku lub na ogrodzeniu tabliczki z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru.

                                                                      

  Niedopełnienie obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości uregulowany jest w ustawie z dnia 20 maja 1971 r., art. 64 § 1 i 2 kw.

 

art. 64 § 1 – kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z nr porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości, podlega karze grzywny do 250 zł., albo karze nagany.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.                                                                                                 

         
   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2020-01-07 13:07 | Agata Borchet

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too