Dziś jest
PL EN DE UK LT

Gmina Orzysz " Ambasadorem Wschodu" - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator

Gmina Orzysz " Ambasadorem Wschodu"

GMINA ORZYSZ ZOSTAŁA WYRÓŻNIONA PRESTIŻOWYM TYTUŁEM „AMBASADOR WSCHODU” - NAGRODA WSCHODNIEJ POLSKI.
Zostaliśmy zgłoszeni w kategorii SAMORZĄD do jednego z najbardziej prestiżowych tytułów jaki można otrzymać w województwach Polski Wschodniej „Ambasador Wschodu”. Warto nadmienić, iż ta nominacja nie wiąże się z poniesieniem przez gminę jakichkolwiek kosztów. Jest dostrzeżeniem naszej samorządowej i społecznej (mieszkańców) aktywności w wielu obszarach funkcjonowania naszej gminy.

 Przekazujemy Państwu poniżej informację jaka jest historia i tryb nadawania tytułu AMBASADORA WSCHODU

NAGRODY WSCHODNIEJ POLSKI: (informacja ze strony internetowej)

Ambasador Wschodu to Tytuł, który ma na celu uhonorować osoby, podmioty i instytucje działające na terenie wschodniej Polski oraz jej pograniczu. Początki nagrody sięgają 2013 roku, kiedy to z inicjatywy wydawcy kwartalnika ,,Kraina Bugu” odbyła się pierwsza edycja Konkursu, zakończona Galą Ambasadorów Wschodu oraz wręczeniem pierwszych Tytułów. Od tego czasu inicjatywa z każdą edycją rozszerza swój zakres zarówno geograficzny jak i merytoryczny.
Podczas pierwszej edycji w 2013 roku zostały nagrodzone osoby i podmioty działające w środkowo-wschodniej Polsce. Kolejne edycje Konkursu skłoniły nas do rozszerzenia zakresu geograficznego na działania i inicjatywy realizowane na całym obszarze Polski Wschodniej, od Suwałk po Sanok. Od roku 2015 została zmieniona została także formuła merytoryczna i obok dziedzin takich jak: działalność kulturalno-społeczna, samorząd, biznes, turystyka pojawiły się także kategorie takie jak: kultura i sztuka oraz odpowiedzialność społeczna. W każdym roku przyznawana jest także Nagroda Specjalna za działania transgraniczne lub transregionalne oraz Tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu za całokształt działalności.

NOMINACJA

Aby otrzymać Tytuł Ambasadora Wschodu, należy uzyskać Nominację od Członków Komitetu Nominującego lub Rady Ambasadorów. Komitet Nominujący składa się z przedstawicieli (liderów) podmiotów działających we wschodniej Polsce w sektorach: biznes, turystyka, samorząd, organizacje pozarządowe, instytucje kultury i sztuki, media, uczelnie wyższe. Rada Ambasadorów to organ w skład, którego wchodzą Laureaci poprzednich edycji Konkursu.

WYBÓR

Wyboru Ambasadora Wschodu w kategoriach: Biznes, Turystyka, Samorząd, Projekt dokonuje Kapituła Nagrody w składzie 13- osobowym, w którym znajdują się: Laureaci ostatniej edycji, eksperci i praktycy. W kategoriach: Kultura i Sztuka, Społecznie Odpowiedzialny, Nagroda Specjalna o przyznaniu Tytułu decydują Członkowie Rady Ambasadorów. Tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu przyznaje Rada Ekspertów (Rada Programowa)

GALA FINAŁOWA

Ogłoszenie wyników Konkursu, prezentacja Laureatów oraz wręczenie Tytułów i Statuetek Ambasadora Wschodu w poszczególnych kategoriach nastąpi 30 listopada 2019 roku podczas uroczystej Gali Finałowej na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim.

GMINA ORZYSZ ZOSTAŁA WYRÓŻNIONA PRESTIŻOWYM TYTUŁEM „AMBASADOR WSCHODU” - NAGRODA WSCHODNIEJ POLSKI

W kategorii SAMORZĄD tytuł AMBASADORA WSCHODU otrzymały miasta: Stalowa Wola i Orzysz. Godny podkreślenia jest fakt, że w naszym mieście została zauważona aktywność samorządu i mieszkańców w obszarach: promocji miasta jako „Wojskowej Stolicy Polski”, budowanie spójnego systemu wspierania osób niepełnosprawnych, nowoczesnej infrastruktury szkolnej i zintegrowanej polityki senioralnej.Cieszy nas, że zostało to dostrzeżone przez niezależną Kapitułę Konkursową.

Dziękujemy mieszkańcom, stowarzyszeniom, pracownikom samorządowym , radnym i sympatykom naszej gminy za wspólny wysiłek w budowaniu teraźniejszości i przyszłości naszej gminy.

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-12-02 14:58 | Agata Krasińska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too