Dziś jest
PL EN DE UK LT

„Spotkania z ludźmi z pasją” - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu
reklama

„Spotkania z ludźmi z pasją”

W ramach realizacji zadania publicznego „My się nie damy, trzeźwo na życie spoglądamy” realizowanego przez ZSP w Orzyszu w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Żołnierzy i Sympatyków 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego w Giżycku, współfinansowanego przez Gminę Orzysz, odbyło się pierwsze z cyklu „Spotkań z ludźmi pasją”. Jako pierwszy odwiedził naszą szkołę kpt. Michał Stankiewicz – żołnierz 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, miłośnik historii, uczestnik misji na Łotwie, kustosz Izby Tradycji batalionu czołgów, kultywującego tradycje 1 Pułku Ułanów Krechowieckich.

Pan kapitan, jako miłośnik wojskowości, ciekawie i z pasją opowiadał o historii ułanów krechowieckich. Potrafił zaciekawić młodych ludzi historią, misjami poza granicami kraju. Uświadomił, że w życiu codziennym warto mieć pasje, które nas rozwijają. Podkreślał wagę znajomości języków obcych poza granicami kraju. Pokazał, że Polacy są wszędzie obecni, gdy potrzeba pomocy i wsparcia. Zaprezentował uczniom pamiątki, które pozostały mu po misjach i spotkaniach z ludźmi na misji. Było co oglądać.

Spotkanie było bardzo wartościowe. Uświadomiło młodym ludziom, że pasje mogą być alternatywą na spędzanie wolnego czasu w trzeźwości. Pokazało również, jak ważna jest tradycja, historia, poczucie tożsamości narodowej – bycie Polakiem, znajomość  języków obcych. Dziękujemy za wizytę u nas. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.

Dziękujemy bardzo prezesowi Stowarzyszenia Żołnierzy i Sympatyków 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego w Giżycku, panu  Adamowi Koniukowi za zorganizowanie spotkania.

 

Agnieszka Chaberska

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-10-10 20:42 | Agnieszka Chaberska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too