Dziś jest
PL EN DE UK LT

Europejski Tydzień Sportu - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Okartowie
reklama

Europejski Tydzień Sportu

Przyłączając się w tym roku do akcji Europejski Tydzień Sportu za główny cel postawiliśmy sobie aby do aktywności sportowej zachęcić jak najwięcej dzieci i dorosłych z całej gminy Orzysz. Chcąc dotrzeć do jak największej grupy osób do wyboru przygotowaliśmy sportowe propozycje na miarę możliwości każdego uczestnika.


Poniżej przedstawiamy przebieg Europejskiego Tygodnia Sportu w ZSP w Okartowie.

Poniedziałek 23.09.2019 r.

Szkolne Koło Sportowe na Wesoło- Turniej Ringo-  W ramach zajęć SKS zorganizowaliśmy turniej, w którym udział wzięli uczniowie z klas IV-VI. Dwuosobowe zespoły rywalizowały  na szkolnej sali gimnastycznej.

Wtorek 24.09.2019 r.

Gminna Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego. XV Jesienne Biegi Przełajowe – Impreza sportowa zorganizowana na terenie szkoły, w której udział wzięli zawodnicy z całej gminy Orzysz. Do współpracy zaprosiliśmy Mazurską Służbę Ratowniczą w Okartowie oraz MOSiR w Orzyszu. Z trasami biegowymi zmagali się najmłodsze dzieci z przedszkola oraz dorośli. W rywalizacji uczestniczyło ok 300 zawodników a biegaczy dopingowali zgromadzeni rodzice, władze lokalne oraz inni zgromadzeni goście.

Uroczyste otwarcie Otwartej Strefy Aktywności /OSA / - dzięki staraniom lokalnych władz, rodziców oraz dyrektora szkoły  na terenie przyszkolnym została wybudowana Otwarta Strefa Aktywności. Jest to obiekt sportowy składający się z placu zabaw dla dzieci oraz zewnętrznej siłowni, z której mogą korzystać nie tylko uczniowie ale także mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Środa 25. 09.2019 r.

Szkolny Turniej Badmintona – podczas lekcji wychowania fizycznego oraz zajęć szkolnego koła sportowego zorganizowaliśmy turniej badmintona dla klas IV- VIII

Czwartek 26.09.2019 r.

Akcja ph. „ Sprawdź się” Test Sprawności Fizycznej – podczas zajęć wychowania fizycznego w klasach IV-VIII został przeprowadzony test sprawności fizycznej Zuchory podczas prób sprawnościowych uczniowie sprawdzali poziom swojej sprawności fizycznej.

Piątek 27.09.2019 r.

WF na Wesoło – Gry i zabawy sportowe- podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie mieli możliwość wykazać się własną inwencją twórczą wymyślając i organizując gry i zabawy dla współćwiczących.

„Dzień Chłopa” Spotkanie Integracyjne – impreza zorganizowana dla rodziców oraz dzieci, której celem było zintegrowanie rodziców i dzieci podczas pracy przy wyznaczaniu i oczyszczaniu terenu pod przyszłe trasy biegowe na terenie przyszkolnym. Praca została zakończona wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

 

Hubert Makowski

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-10-07 21:08 | Hubert Makowski
Pokrewne (tag): edukacja

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too