Dziś jest
PL EN DE UK LT

Wędkarze rywalizowali pod szyldem LZS - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

Wędkarze rywalizowali pod szyldem LZS

Niedziela 22 września nie była dobrym dniem do wędkowania na jeziorze Orzysz. Przekonali się o tym uczestnicy Otwartych Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Wędkarstwie Spinningowym. By złowić szczupaka bądź okonia trzeba było mocno się postarać.

Najlepiej z poskromieniem drapieżników poradzili sobie Zbigniew Maciejewski i Michał Rowiński. Team z Augustowa na swoim koncie zapisał sześć szczupaków, których łączna długość wyniosła 351 cm. Za nimi uplasowała się dwójka miejscowych wędkarzy. Krzysztof Bańkowski i Marcin Filipowicz, bo o nich mowa, rywalizację ukończyli z sumą 269 cm, z ośmioma okoniami i szczupakiem. Podium zamknęli wędkarze z Olsztyna – Marek Markiewicz i Dariusz Pieśko. Na ich wynik – 234 cm, złożyły się trzy „zębate” i tyle samo „pasiaków”.

Największego szczupaka – 69 cm złowili Adam Markowski i Piotr Rudnia (Olsztyn), natomiast największy okoń padł łupem Romana Romaniuka i Łukasza Dawida (Mrągowo).

W klasyfikacji dodatkowej, w której pod uwagę brane były wyłącznie zespoły składające się z członków Koła PZW w Orzyszu, najwyżej sklasyfikowani zostali Krzysztof Bańkowski i Marcin Filipowicz. Drugie miejsce zajęli Paweł Nitkiewicz i Tadeusz Grudziński, a podium zamknęło dwóch Łukaszów – Nowakowski i Rzodkiewicz.

Specjalne upominki otrzymali także Beniamin Kołakowski, który był najmłodszym, bo zaledwie kilkunastoletnim wędkarzem w stawce, oraz Aleksandra Frankowska – jedyna kobieta wśród startujących.

W całych zawodach łupem wędkarzy padło 41 szczupaków i 31 okoni. Biorąc pod uwagę, że startowała w nich prawie setka wędkarzy, nie jest to imponujący rezultat. Tym większe słowa uznania dla najlepszych, co podkreślali podczas zakończenia imprezy Burmistrz Orzysza – Zbigniew Włodkowski oraz Zastępca Przewodniczącego Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS – Marek Konopka.

W Otwartych Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Wędkarstwie Spinningowym wystartowało 46 teamów. Na jeziorze Orzysz rywalizowali nie tylko wędkarze z Warmii i Mazur, ale także z Podlasia i Mazowsza. Międzynarodowego charakteru imprezie dodali także żołnierze z Batalionowej Grupy Bojowej NATO, którzy do rywalizacji wystawili po jednym zespole z Rumunii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie xTraMarlin.pl

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-09-23 10:12 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too