Dziś jest
PL EN DE UK LT

„Zrób to z radością!!!” - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Administracja » Interreg Litwa Polska » III Nabór

„Zrób to z radością!!!”

Takie hasło przyświecało wizycie studyjnej uczestników projektu „Do it with joy!” w okolicach miasta partnerskiego Varena na Litwie. 10 sierpnia, bladym świtem, 50 osób zapakowało do autokaru dobre humory i pozytywne nastawienie i ruszyło w drogę.

Litwa przywitała nas piękną pogodą i uśmiechem Dalii i Svietłany, naszych opiekunek. Po zakwaterowaniu się w pokojach, w przepięknym obiekcie położonym tuż nad Niemnem, ruszyliśmy na spacer. Najpierw obejrzeliśmy Kościół Św. Trójcy a potem ruszyliśmy na taras widokowy, skąd rozpościera się przepiękny widok na Niemen. Po obiedzie ruszyliśmy do miejscowości Merkine, gdzie odbywał się Festiwal Książki połączony z Dniami Młodzieży, cel naszej wizyty. Tam czekała na nas strefa chill out, z mobilną biblioteką i huśtawką zawieszoną na moście, a także kajaki, badmington, siatkówka i pyszne jogurty. Po drugiej stronie przygotowano strefę aktywności wszelakiej. Można było uczestniczyć w warsztatach filcowania wełny, robienia dekoracji z owoców, malowania jajek, puszczania latawców a nawet w lekcji tańca flesh mob. Po skorzystaniu ze wszystkich atrakcji pojechaliśmy sprawdzić moc piramidy energetycznej w Mereczu, w samym środku Dzukijskiego Parku Narodowego. I trzeba przyznać, że jest to miejsce niezwykłe. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. W niedzielę, po wspólnym śniadaniu, spotkaniu koordynatorów i pamiątkowym zdjęciu, ruszyliśmy w drogę powrotną.

Projekt LT-PL-3R-231 „Do it with joy” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Litwa 2014-2020.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-08-19 15:35 | Maja Rostkowska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too