Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzyskie Dni Święta Wojska Polskiego - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

Wiadomość archiwalna

Archiwum

Orzyskie Dni Święta Wojska Polskiego

Serdecznie zapraszamy do udziału w dwudniowym pikniku militarnym organizowanym z okazji Święta Wojska Polskiego. W dniach 17-18 sierpnia czekają nas zarówno sportowe,kulturalne jak i historyczne atrakcje.

Orzyskie Dni Święta Wojska Polskiego rozpoczną się w poranek 17 sierpnia od IX Biegu Tygrysa, czyli jednego z najtrudniejszych biegów ekstremalnego w Polsce. Na czterech trasach, zróżnicowanych pod względem długości i skali trudności, rywalizować będzie prawie 400 osób. W międzyczasie na Plaży Miejskiej, gdzie zlokalizowana będzie główna baza imprezy, rywalizować będą siłacze w turnieju podnoszenia ciężarów Stalowa Sztanga.

Niedziela – 18 sierpnia to z kolei oficjalne uroczystości w centrum miasta. Tego dnia przed Salą widowiskowo-sportową przemaszeruje wojskowa defilada oraz zaprezentowany zostanie pokaz musztry paradnej. Następnie impreza przeniesie się do Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej, gdzie odbywać się będą przesłuchania koncertowe artystów biorących udział w Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej o statuetkę Tytanowego Tygrysa. Niezwykle widowiskowym punktem niedzielnych wydarzeń będzie natomiast inscenizacja historyczna, w której tym razem przeniesiemy się do roku 1939.

W niedzielę, podczas wydarzeń organizowanych przy Muzeum, towarzyszyć będzie wystawa sprzętu wojskowego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Nie zabraknie także okazji do degustacji wojskowej grochówki.
 
 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-08-02 15:25 | Łukasz Nikołajuk

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too