Dziś jest
PL EN DE UK LT

Dni Orzysza 2019- Oficjalne Otwarcie Ratusza, Koncerty oraz Spotkania Folklorystyczne! - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura

Dni Orzysza 2019- Oficjalne Otwarcie Ratusza, Koncerty oraz Spotkania Folklorystyczne!

Za nami tegoroczne Święto Miasta. Na brak atrakcji nie można było narzekać. Dni Orzysza były tradycyjnie ucztą dla ucha i podniebienia.

Pierwszy Dzień rozpoczęto od uroczystego otwarcia Ratusza. Poświęcenia dokonał Biskup Ełcki Jerzy Mazur w towarzystwie władz samorządowych, księży, zaproszonych delegacji z miast partnerskich i gości. W tym miejscu Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski wraz z  Przewodniczącą Rady Miejskiej w Orzyszu Anną Pilarczyk, wręczył podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do modernizacji nowego Urzędu Miejskiego. Uroczystość uświetniły swoimi występami Klub Spotkań Artystycznych, działający przy Orzyskim Domu Kultury, Chór Mazurskiego Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej oraz Zespół Śpiewaczy„Orzyszanki” .

Następnie zebrani goście udali się na Mszę Świętą do Kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej, a tuż po niej, na placu przy ul. Leśnej rozpoczęła się dalsza część wydarzenia. Były przemówienia, pozdrowienia, miłe słowa skierowane do mieszkańców Orzysza, przez licznie przybyłych gości z miast partnerskich z Niemiec, Litwy, Ukrainy i Polski.  Tradycyjnie przyznano tytuł „ Zasłużony dla Gminy Orzysz” Panu Jerzemu Rajkiewiczowi oraz Sylwestrowi Giszczakowi.

Podczas piątkowego święta, nie zabrakło atrakcji kulinarnych. Pokaz gotowania na wielkiej patelni przygotował Mariusz Szwed - finalista II Edycji MasterChefa. Dla uczestników imprezy przygotowano 600 porcji mazurskiego gulaszu, który w asyście celebryty przygotowywała Z-ca Burmistrza Pani Beata Jażdżewska wraz z mieszkańcami Orzysza.

Część muzyczną piątkowych obchodów Dni Orzysza rozpoczął koncert Zespołu „ Trzy Gitary” - jednego z najlepszych polskich grup, wykonujących przeboje Czerwonych Gitar i Trzech Koron. Występ muzykantów rozbudził i rozgrzał widownię przed występem gwiazdy wieczoru „ Julii & Filipa Lato”. Zwieńczeniem imprezy był widowiskowy pokaz „ Laser Show”.

 

Sobota 29.06- to drugi dzień obchodów Święta Miasta. Tradycyjnie, odbył się on w konwencji ludowej, bowiem już po raz XV obchodzono Orzyskie Spotkania Folklorystyczne. Barwne wydarzenie przyciągnęło do Orzysza artystów z różnych stron Polski. Na scenie, na Polanie Kultury wystąpiło ponad 190 solistów i muzykantów, prezentując bardzo wysoki poziom artystyczny. Tegoroczne święto folkloru w Orzyszu, zakończyło się koncertem zespołu „ Kalinka”. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom! Mamy nadzieję, że w równie licznym składzie spotkamy się za rok.   

 

LAUREACI XV ORZYSKICH SPOTKAŃ FOLKLORYSTYCZNYCH:

- w kategorii zespoły śpiewacze -

I miejsce - Pieckowianie z Piecek

II miejsce – Dąbrozionki z Rozóg

III miejsce – Zielona Dąbrowa z Nowej Wsi Ełckiej

wyróżnienie – Warmianki Sępopolskie z Sępopola

wyróżnienie – Klonowskie Kurpsianki z Rozóg

wyróżnienie – Orzyszanki z Orzysza

- w kategorii zespoły śpiewaczo – taneczne -

I miejsce - Zespół Pieśni i Tańca „KURPIE” z Rozóg

II miejsce – Zespół Regionalny „MYSZYNIEC” z Myszyńca

- w kategorii kapele -

I miejsce – Kapela Jana Kani z Lipnik

II miejsce – Kapela Wiktorii Zielińskiej z Myszyńca

III miejsce – Kurpiowska Kapela Bałdygów z Mazuchówki

wyróżnienie – Łysiozianie z Łysych

- w kategorii solistów –

I miejsce – Apolonia Nowak z Kadzidła

II miejsce – Jan Kania z Lelisa

III miejsce – Marianna Przybyszewska z Nowej Wsi Ełckiej

wyróżnienie – Anna Bałdyga z Mazuchówki

wyróżnienie – Elżbieta Kasznia z Rozóg

- w kategorii dziecięco-młodzieżowych zespołów śpiewaczo-tanecznych

I miejsce – Nowe Latko z Lelisa

II miejsce - Poziomecki z Wykrotu

III miejsce – Kurpiki z Wykrotu

 

Wszystko to było możliwe dzięki wspólnej, wytrwałej pracy wielu służb zaangażowanych w realizację tegorocznych Dni Orzysza. Dziękujemy serdecznie: Zakładowi Usług Komunalnych, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Domowi Kultury, Kołom Gospodyń Wiejskich Gminy Orzysz, służbom stojącym na straży bezpieczeństwa uczestników imprezy: OSP Cierzpięty, Policji, pracownikom Agencji Ochrony, służbom medycznym.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-07-03 10:01 | Agata Krasińska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too