Dziś jest
PL EN DE UK LT

Podsumowanie działalności koła teatralnego - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Przedszkole Miejskie "Niezapominajka" w Orzyszu
reklama

Podsumowanie działalności koła teatralnego

W roku szkolnym 2018/19 zajęcia kółka teatralnego w grupie 0a ZSP w Orzyszu odbywały się raz w tygodniu od stycznia 2019 r. Na cotygodniowych spotkaniach dzieci miały możliwość brania udziału m.in. w zabawach z elementem dramy, wizualizacyjnych, pantomimicznych, muzycznych, ruchowych, prowadzonych metodą Pedagogiki Zabawy czy Aktywnego Słuchania Muzyki Batii Strauss, z wykorzystaniem Technik Freineta czy relaksacyjnych.

 Mali aktorzy doskonalili umiejętność wyrazistego mówienia poprzez ćwiczenia emisyjne, ćwiczenia dykcji na podstawie tekstów literatury dziecięcej, gramatyczne, ortofoniczne, artykulacyjne i oddechowe, uczyły się recytowania fragmentów dziecięcej prozy 

z uwzględnieniem dialogu i podziału na role indywidualnie i grupowo, a także rozwijały funkcje poznawcze, takie jak: myślenie, pamięć, koncentrację, uwagę czy zmysły.

Ukoronowaniem talentów przedszkolnych artystów był występ pt. „Mała żabka” w dn. 07.06.2019 na dużej scenie podczas IV Gminnego Dnia Seniora oraz w dniach 10 i 11. 06.2019 dla zaproszonych rodziców i dzieci z wszystkich grup przedszkolnych.

Serdecznie dziękuję rodzicom za pomoc przy tworzeniu kostiumów.

 

Anna Kulińska

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-06-12 19:10 | Agnieszka Chaberska

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too