Dziś jest
PL EN DE UK LT

Rybacki Park Edukacyjny - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Administracja » Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rybacki Park Edukacyjny

Zakończono roboty budowlane polegające na zagospodarowaniu terenu przy budynku Ratusza w Orzyszu poprzez stworzenie Rybackiego Parku Edukacyjnego.

Celem operacji jest poprawa konkurencyjności obszaru jako miejsca wypoczynku, prowadzenia działalności gospodarczej i zamieszkania. Ma na celu realizację inwestycji w ogólnodostępną infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną, jaką jest zagospodarowanie terenu przy budynku Ratusza  w Orzyszu poprzez stworzenie Rybackiego Parku Edukacyjnego. Dzięki realizacji inwestycji zwiększyła się liczba osób korzystających z obiektów infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, w tym związanej  z obszarem rybackim lub działalnością rybacką. Zagospodarowany teren znajduje się przy budynku Ratusza, zlokalizowanego na skrzyżowaniu ulic Rynek i Ratuszowej w Orzyszu, o łącznej powierzchni ogółem ok. 4800  m². Zagospodarowaniem terenu przy budynku Ratusza w Orzyszu miało na celu stworzenie Rybackiego Parku Edukacyjnego ( prace budowlane, elementy zagospodarowania, elementy małej architektury w tym tablice edukacyjno-informacyjne przekazujące wiedzę na temat rybackiego dziedzictwa kulturowego). Planowana operacja ma charakter niekomercyjny, teren jest ogólnodostępny. Przyznane dofinansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

W galerii znajdują się zdjęcia tablic wraz z informacjami umieszczonymi na tablicach edukacyjnych przekazujące wiedzę na temat rybackiego dziedzictwa kulturowego oraz zdjęcia powstałego terenu.

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-04-23 11:54 | Patrycja Ostrowska
Pokrewne (tag): turystyka

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too