Dziś jest
PL EN DE UK LT

MŁODZIEŻ Z ORZYSZA Z WIZYTĄ W KROPP W NIEMCZECH - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu
reklama

MŁODZIEŻ Z ORZYSZA Z WIZYTĄ W KROPP W NIEMCZECH

Od 25 do 30 marca 2019 r. Młodzież klas ósmych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu przebywała w niemieckim mieście partnerskim Kropp. Wyjazd ten był integralną częścią trwającej od wielu lat współpracy pomiędzy Orzyszem i Kropp.

Po blisko kilkunastu godzinach podróży uczniowie i nauczyciele zostali bardzo serdecznie przywitani przez Dyrektora szkoły, nauczycieli i uczniów biorących udział w wymianie polsko-niemieckiej. Już samo powitanie w szkole w Kropp zapowiadało, że tegoroczny wyjazd będzie udany. Nasi niemieccy przyjaciele przygotowali bowiem wiele atrakcji w związku z pobytem polskiej grupy. Nic tak nie sprzyja integracji, jak wspólne spędzanie czasu, co nastąpiło już w poniedziałkowe popołudnie przy długich rozmowach oraz grze w Bingo. We wtorek młodzież uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych oraz poznała jak wygląda dzień z życia szkolnego ucznia z Kropp. Po wspólnym obiedzie w stołówce szkolnej odbyły się emocjonujące zajęcia sportowe, gra terenowa w miejscowości Kropp oraz wspólna kolacja przygotowana przez kolegów i ich rodziców. Kolejnego dnia wyruszyliśmy do przepięknej nadmorskiej miejscowości Bremerhaven, gdzie poszerzyliśmy swoje wiadomości geograficzne zwiedzając Climate House. W czwartek odwiedziliśmy Muzeum Morskie we Flensburgu, w którym uczniowie wykonywali i prezentowali prace projektowe w grupach oraz dowiedzieli się wiele ciekawych informacji dotyczących historii tego miasta.  W piątek byliśmy w Mauzeum w Schleswig. Uczniowie uczestniczyli w trzech warsztatach.  Mieli możliwość poszrzenia swojej wiedzy i umiejętności z chemii, plastyki oraz historii tańca. Miła i serdeczna atmosfera sprzyjała zacieśnianiu więzi pomiędzy młodzieżą. Ten kolejny już wyjazd do Kropp udowodnił, że żyjemy w Europie bez granic, zarówno tych pomiędzy państwami, jak i tych językowych czy kulturowych. Ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci uczestników. Może zawarte w tym czasie znajomości przerodzą się w trwałe przyjaźnie, ale nawet gdy tak się nie stanie, wspomnienia z tego marcowego tygodnia zawsze będą nastrajać pozytywnie do podróży, zwiedzania i przede wszystkim poznawania drugiego człowieka.
Bardzo nam mi
ło, że nie pożegnaliśmy naszych kolegów na długo. Oczekujemy na przyjazd młodzieży z Kropp do Orzysza już 20 maja 2019r.
Wyjazd m
łodzieży możliwy był dzięki środkom finansowym pozyskanych z organizacji międzynarodowej Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Iwona Duda

  

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-04-05 09:26 | Bogdan Kraszewski

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too