Dziś jest
PL EN DE UK LT

Protest mieszkańców gminy Orzysz - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Informacje i wydarzenia

Protest mieszkańców gminy Orzysz

W dniu 2 kwietnia 2019 roku o godz. 16ºº w sali widowiskowo- sportowej w Orzyszu odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami gminy Orzysz dotyczące „Budowy drogi ekspresowej S16 na odcinku Mrągowo – Orzysz – Ełk.”
Spotkanie zostało zorganizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie oraz dwa biura projektowe Europrojekt Gdańsk S.A. i Drosystem Sp.z o.o. Przedmiotem konsultacji była prezentacja rozwiązań projektowych dotyczących przebiegu drogi ekspresowej S16 na odcinku Mrągowo – Orzysz – Ełk w granicach gminy Orzysz. Podczas spotkania mieszkańcy wyrazili swoje negatywne stanowisko dotyczące przebiegu drogi ekspresowej w zaproponowanym wariancie.

W związku z tym w Urzędzie Miejskim w Orzyszu przy ul. Ratuszowej 3 w sali nr 113 została wyłożona dokumentacja projektowa, przedstawiona na spotkaniu, w celu zapoznania się mieszkańców gminy Orzysz z projektowanym wariantem ORZYSZ PÓŁNOC i wyrobienia własnej opinii.
Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski oraz Radni Rady Miejskiej w Orzyszu, Wicestarosta Marek Wysocki wraz z radnymi powiatowymi reprezentującymi mieszkańców naszej gminy popierają wątpliwości Orzyszan. Realizując postulat uczestników spotkania, o zbieranie podpisów pod sprzeciwem do zaproponowanego przebiegu drogi ekspresowej S 16, zapraszamy do analizy projektowanej trasy i ewentualnego składania podpisów pod listą w powyższej sprawie. Na wniosek mieszkańców naszej gminy wyłożona jest również lista podpisów popierających proponowany przebieg drogi S-16. Listy w sali 113 UM.

 

 

 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-04-03 15:36 | Agata Borchet

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too