Dziś jest
PL EN DE UK LT

Orzysz w gronie sportowych laureatów - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

Orzysz w gronie sportowych laureatów

Kolejny rok z rzędu Gmina Orzysz została wyróżniona przez Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe za współzawodnictwo sportowe. W zestawieniu uwzględniającym 80 gmin z Warmii i Mazur Orzysz uplasował się na wysokim 10. miejscu.

Podsumowania corocznej rywalizacji samorządów dokonano podczas plenarnego posiedzenia Rady Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS, które 19 marca odbyło się w Olsztynie. Oprócz dziesięciu najlepszych gmin, pamiątkowe statuetki z rąk marszałka województwa - Gustawa Marka Brzezina odebrali także wyróżnieni zawodnicy, trenerzy oraz kluby sportowe.

Najlepsza w 2018 roku okazała się Gmina Iława zdobywając 7980 pkt., która o ponad 500 punktów wyprzedziła Gminę Lubawa. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Gmina Ostróda z wynikiem 6220 pkt. Orzysz sklasyfikowany został na 10. miejscu zdobywając 2770 pkt.

W zestawieniu uwzględniano przede wszystkim udział mieszkańców poszczególnych gmin w imprezach rozgrywanych pod szyldem LZS oraz wydarzenia sportowe organizowane w samych gminach. Orzysz w 2018 roku najwyższe miejsce osiągnął w Wojewódzkich Halowych Igrzyskach Samorządowych, gdzie będąca gospodarzem zawodów rozgrywanych w Sali widowiskowo-sportowej wywalczył trzecie miejsce.

Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-03-21 07:36 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too