Dziś jest
PL EN DE UK LT

Piknik rodzinny z okazji Dnia Sapera - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Informator » Informacje i wydarzenia
reklama

Piknik rodzinny z okazji Dnia Sapera

Stowarzyszenie Zawisza i 15 Mazurski Batalion Saperów zapraszają wszystkich miłośników strzelectwa i militariów strzeleckich do udziału w otwartych zawodach strzeleckich połączonych z Rodzinnym Piknikiem z okazji „Dnia Sapera”.
TERMIN : 06 kwietnia 2019 od 10:00 do 16:00
MIEJSCE : Strzelnica Zawisza Orzysz przy ulicy Wierzbińskiej
OPŁATA STARTOWA: 30 ZŁ / żołnierze 15bsap 10 ZŁ
WSPÓŁORGANIZATOR: LOK Mrągowo, 15 Mazurski Batalion Saperów
SZCZEGÓŁY : zawiszagizycko.pl

Organizowane 06 kwietnia 2019 r. zawody o z okazji „ Dnia Sapera” są zawodami otwartymi. Oznacza to, że każdy ma możliwość wziąć udział w rywalizacji nie zależnie od wieku, płci
i umiejętności. Oznacza to także, iż będą one świetną zabawą gdyż każdy strzelający ma możliwość poprawiania osiągniętych wyników w kolejnych startach. Do klasyfikacji zalicza się najlepszy wynik uzyskany przez zawodnika. W ramach zawodów będą rozgrywane cztery konkurencje strzeleckie – strzelanie z karabinu centralnego i bocznego zapłonu na dystansie 100m, strzelanie z pistoletu centralnego i bocznego zapłonu na dystansie 25m. Oprócz konkurencji otwartych zostaną przeprowadzone zawody reprezentacji pododdziałów batalionu saperów. Zakończenie zawodów i wręczenie nagród odbędzie się około godziny 16:00 na strzelnicy. Rejestracja zawodników od godziny 10:00 do godziny 15:00 (nie później niż 30 min przed planowanym zakończeniem zawodów). Wydarzenie będzie połączone z pokazem sprzętu i piknikiem rodzinnym organizowanym przez 15 Mazurski Batalion Saperów. Wszyscy pasjonaci militariów będą mieli niepowtarzalną okazje z bliska obejrzeć wyposażenie naszych saperów. Zapraszamy!!!

 

UWAGA!!!

Zawodnicy którzy wystartują we wszystkich czterech konkurencjach zostaną ujęci w specjalnej klasyfikacji w której liczy się suma punktów ze wszystkich konkurencji.
Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

 

W zawodach mogą wziąć udział osoby dorosłe oraz niepełnoletnie w obecności lub za pisemną zgodą opiekuna prawnego. Na zawodach uczestników obowiązuje opłata startowa. Opłata startowa w wysokości 30 zł uprawnia zawodnika do startu w jednej konkurencji. Zawodnicy uiszczają opłatę
 w dniu i miejscu zawodów. Zawodnicy wykonują strzelanie z broni organizatora lub własnej spełniającej warunki konkurencji. Start zawodnika w innej konkurencji lub każdorazowe poprawianie wyniku zobowiązuje go do uiszczenia kolejnej opłaty startowej. Członkowie stowarzyszenia posiadający własną broń są uprawnieni do startu z własną bronią odpowiadającą warunkom konkurencji za opłatą startową w wysokości 10 zł - po przedstawieniu pozwolenia na broń oraz legitymacji członkowskiej. Organizator ma prawo odmówić osobie uczestnictwa w zawodach.

 

KONKURENCJE OTWARTE

 

1)      Karabin centralnego zapłonu – 100 m. Broń to karabin kal. 7,62 mm ( lub własny z otwartymi przyrządami celowniczymi). Cel tarcza strzelecka 23p. Postawa strzelecka leżąca. Czas 10 min.

2)      Karabin bocznego zapłonu – 100 m. Broń to kbks kal. 5,6 mm ( lub własny z otwartymi przyrządami celowniczymi). Cel tarcza strzelecka Ts4. Postawa strzelecka leżąca. Czas 10 min.

3)      Pistolet centralnego zapłonu – 25 m. Broń to pistolet kal. 9 mm ( lub własny z otwartymi przyrządami celowniczymi). Postawa strzelecka stojąca z jednej ręku lub oburącz). Czas 10 min.

4)      Pistolet bocznego zapłonu – 25 m. Broń to pistolet kal. 5,6 mm ( lub własny z otwartymi przyrządami celowniczymi). Postawa strzelecka stojąca z jednej ręku lub oburącz). Czas 10 min.

5)      Karabin bocznego zapłonu – 25 m. Broń to kbks kal. 5,6 mm ( lub własny z otwartymi przyrządami celowniczymi). Cel tarcza strzelecka Ts4. Postawa strzelecka stojąca bez podpórki. Czas 10 min.

 

OPIS KONKURENCJI

Konkurencje otwarte.

Strzelający oddają 3 strzały próbne w czasie 3 minut a następnie 10 strzałów ocenianych
w czasie 10 min. Do klasyfikacji zaliczane jest 10 najlepszych trafień z 13.
O wyniku decyduje suma punktów uzyskanych przez zawodnika. Zwycięża zawodnik który uzyskał podczas najlepszego strzelania wyższy wynik (Można startować wielokrotnie w tej samej konkurencji). O zwycięstwie
w klasyfikacji indywidualnej decyduje liczba punktów a następnie kolejno liczba dziesiątek, dziesiątek centralnych później 9,8, itd. W przypadku remisu o zwycięstwie w zawodach ( zajęciu 1 miejsca
w danej konkurencji) rozstrzyga 3 strzałowa dogrywka przeprowadzana do zwycięstwa jednego
z zawodników. Wyniki uzyskane w czasie dogrywki (suma punktów) nie jest dodawana do uzyskanej przez zawodnika liczby punktów w klasyfikacji specjalnej. Organizator dopuszcza używanie lunet obserwacyjnych i własnej broni zgodnej z opisem konkurencji.

 

 

Klasyfikacja specjalna.

Oprócz poszczególnych konkurencji będzie prowadzona specjalna klasyfikacja. Wyniki uzyskane w poszczególnych konkurencjach przez zawodników będą sumowane – najlepsze wyniki z poszczególnych konkurencji. Suma tych punktów będzie wynikiem w klasyfikacji specjalnej. Zawodnik który uzyska najwyższa liczbę punktów zbiorczych zostaje zwycięzcą całych zawodów.
W przypadku uzyskania przez 2 zawodników takiej samej ilości punktów o zwycięstwie decyduje łączna liczba 10,a następnie 9, 8 itd.

 

 Poza zwycięzcą zawodów miejsca są przyznawane ex aequo. Wyniki podliczone przez sędziego zostają umieszczone na tablicy wyników oraz w tabeli na fanpage'u stowarzyszenia. Udział w zawodach jest jednoznaczny ze zgodą na opublikowanie uzyskanych wyników oraz publikacje zdjęć uczestników zawodów w mediach społecznościowych.

 

Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-03-25 11:49 | Agata Borchet

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too