Dziś jest
PL EN DE UK LT

Na sportowo oddali cześć Żołnierzom Wyklętym - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz

Na sportowo oddali cześć Żołnierzom Wyklętym

Ponad ćwierć tysiąca uczestników zameldowało się 1 marca w Orzyszu na starcie IV Nocnego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zawodnicy z całego regionu oddali w ten sportowy sposób cześć bohaterom podziemia antykomunistycznego.

W tym roku bieg był częścią Wojewódzkich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i jak przystało na regionalny charakter wydarzenia, impreza zgromadziła na starcie uczestników z wielu zakątków województwa. Do Orzysza zawitali zawodnicy ze Szczytna, Pisza, Ełku, Bartoszyc, Morąga, Giżycka, Mrągowa czy Olecka. Liczną reprezentację stanowili także żołnierze z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Batalionowej Grupy Bojowej reprezentowanej przez żołnierzy z USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji. Najliczniejszą grupę stanowili jednak mieszkańcy Orzysza, którzy na start wybrali się często całymi rodzinami.

Najwięcej osób pobiegło trasą 2-kilometrową, ale spora część postanowiła zmierzyć się z dłuższym, mierzącym 5 kilometrów dystansem. Bez względu na przemierzoną ilość kilometrów na każdego czekał pamiątkowy medal oraz szansa wylosowania choćby pamiątkowej koszulki.

Tradycyjnie już głównym organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Piszu, Nadleśnictwa Giżycko, Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzyszu i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu.

Relacja wideo (kliknij zdjęcie aby zobaczyć)

Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-03-08 11:00 | Łukasz Nikołajuk

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too      Stronę monitoruje stat24