Dziś jest
PL EN DE UK LT

"Hobbit, czyli tam i z powrotem" - lektura w pudełku - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Edukacja » Zespół Szkolno - Przedszkolny w Orzyszu » Szkoła Podstawowa w Orzyszu

"Hobbit, czyli tam i z powrotem" - lektura w pudełku

Lektura w pudełku - takie nietypowe wyzwanie zostało postawione przed uczniami klasy VB na języku polskim. Zamiast czasem nudnej i odtwórczej lekcji powtórzeniowej po omówieniu lektury, mieli za zadanie "umieścić" wszystko, czego dowiedzieli się o powieści na zajęciach, w pudełku. Na kilka dni przed planowaną lekcją, zostali zapoznani z zasadami tworzenia pudełka z lekturą. Musieli we wcześniej wylosowanych parach ustalić, jakie najważniejsze informacje, ilustracje, przedmioty związane z treścią książki Tolkiena znajdą się w środku ich magicznej skrzyneczki.

Pomysłowość i kreatywność piątoklasistów pozwoliła na stworzenie podczas zajęć bardzo ciekawych i różnorodnych pudełek. Powstały dzięki temu bardzo oryginalne dzieła. Każde z nich to odrębne spojrzenie dziecka na książkę omawianą na lekcji. Cieszy fakt, że w każdym pudełku znalazło się to, co najważniejsze na temat lektury.

Nie ukrywam, że z zaciekawieniem zaglądaliśmy do każdego pudełka. Uchylanie wieczka było jak podróż w nieznane. Podobnie jak bohater książki przeżywaliśmy przygodę.

 Stworzenie takiego lekturowego pudełka wymagało od uczniów pomysłowości, współpracy i przede wszystkim wiedzy o powieści "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Obserwując uczniów przy pracy, dostrzegłam ich ogromne zaangażowanie.

 Uczniowie ocenili lekcję jako bardzo ciekawą. Stwierdzili, że dzięki takiemu powtórzeniu zagadnień, łatwiej będzie zapamiętać historię opisaną przez Tolkiena.

Justyna Wróblewska

       

 

 
Drukuj | Wyślij znajomym | 2019-02-22 07:37 | Bogdan Kraszewski

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too