Dziś jest
PL EN DE UK LT

Akcja poboru krwi - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Zdrowie

Akcja poboru krwi

Sobota 13 października 2018r. była czwartym w tym roku poborem krwi. Ekipa ze Stacji Krwiodawstwa z Giżycka pobrała krew od 15 dawców. Chociaż chętnych było więcej, to z różnych przyczyn nie zostali zakwalifikowani do oddania krwi. Pobór odbył się w Sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu.

W tym roku to już ostatnia z zaplanowanych akcji. Orzyscy  krwiodawcy skorzystali również z badań lekarskich przeprowadzanych tego dnia w Ośrodku Zdrowia, w ramach Białej Soboty, przebiegającej ph. „Orzyski Dzień Walki z Rakiem”.

Podsumowanie naszych działań jako Stowarzyszenia Honorowych dawców Krwi Ziemi Orzyskiej „Kropla Życia”, to w tym roku 4 akcje poboru krwi w Orzyszu, które dały ok. 50 litrów pobranej krwi. Dużo więcej krwiodawcy oddali w Stacji Krwiodawstwa w Giżycku i Ełku. Z okazji 60- lecia krwiodawstwa w Polsce, medalami pamiątkowymi uhonorowano 18 osób zarówno krwiodawców, jak też osoby, które przyczyniły się i nadal wspierają działalność naszego stowarzyszenia.

Zarząd cały czas pilotuje uzyskanie odznak Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Kolega Hubert Makowski został odznaczony odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi „Zasłużony dla Zdrowia i Narodu”. To już 35 tak wysokie odznaczenie zdobyte przez naszych krwiodawców. Mamy nadzieje, że nasze poczynania będą dalej służyły Naszym krwiodawcom i społeczeństwu.

                                                                                                        Tadeusz Bałazy

Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-10-17 16:04 | Jadwiga Gryncewicz

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too