Dziś jest
PL EN DE UK LT

Na miejscowych nie było mocnych - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Sport » MOSiR Orzysz
reklama

Na miejscowych nie było mocnych

Wędkarze zrzeszeni w orzyskim kole PZW zdominowali Spinningowe Teamowe Zawody Wędkarskie. Miejscowi zawodnicy zajęli trzy czołowe lokaty, wygrywając zarówno klasyfikację ogólną jak i dodatkową dla zawodników zrzeszonych w Kole PZW Orzysz.

Jezioro Orzysz, od początku roku pozbawione rybackich sieci, staje się coraz popularniejszym zbiornikiem wśród pasjonatów wędkowania. Miało to także odzwierciedlenie we frekwencji sobotnich zawodów. W zmaganiach wystartowało blisko 60 uczestników, którzy rywalizowali w dwuosobowych zespołach.

Najlepszy z tego grona okazał się rodzinny duet – Zbigniew i Dariusz Klimaszewscy, który punktował trzema szczupakami i okoniem. Po dwa okonie i szczupaki to z kolei dorobek drugich w klasyfikacji Rafała Ziendy i Adama Leśniczego. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Michał Makarewicz z Adamem Opackim, z dwoma szczupakami i okoniem na koncie.

Jedyna nagroda jaka trafiła w ręce wędkarza spoza Orzysza powędrowała do Marcina Sadowskiego z Barczewa. Mógł on pochwalić się największą rybą zawodów – mierzącym 73 centymetry szczupakiem.

W trakcie pięciogodzinnej rywalizacji złowiono 21 wymiarowych szczupaków oraz 26 okoni. „Pasiaki” tym razem punktowane były od 20 centymetrów.

Zawody zorganizowane zostały w znacznie szerszej niż dotychczas współpracy Koła PZW Orzysz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Orzyszu. Dodatkowo swoje wsparcie zaoferowały lokalne sklepy wędkarskie - Ochotka i Wodnik z Orzysza oraz Pike z Pisza. Celem było nie tylko wyłonienie najlepszych wędkarzy ale także promocja jeziora Orzysz jako zbiornika typowo sportowego.

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejne zawody, tym razem podlodowe, które planowane są na przełom stycznia i lutego. Czy uda się je zorganizować zależy jednak od warunków pogodowych i przede wszystkim od tego, czy pokrywa lodowa na jeziorze Orzysz będzie gwarantowała bezpieczną organizację zawodów.

Klasyfikacja końcowa znajduje się w załączniku.

Załączniki

  1. Klasyfikacja końcowa
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-10-08 11:07 | Łukasz Nikołajuk
Pokrewne (tag): sport

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too