Dziś jest
PL EN DE UK LT

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w międzynarodowym składzie - orzyscy Seniorzy na Litwie - Orzysz.pl

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Orzysz.pl » Kultura » Dom Kultury
reklama

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w międzynarodowym składzie - orzyscy Seniorzy na Litwie

Dnia 1 października orzyscy Seniorzy uczestniczyli w międzynarodowym festiwalu, który odbył się w litewskim mieście Alutus pod hasłem "Zawsze Młodzi". Oprócz Seniorów z Polski w wydarzeniu uczestniczyły osoby starsze z Łotwy i Litwy.
Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu "Nie zapomnij o mnie", Interreg Polska - Litwa, realizowanego przez Gminę Orzysz oraz Medyczne Centrum Sportu i Rehabilitacji w Alytusie. Grupę polską reprezentowało 15 seniorów zrzeszonych w różnych stowarzyszeniach senioralnych gminy Orzysz, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy - Kamila Sokołowska oraz dyrektor Dom Kultury w Orzyszu - Joanna Kamieniecka.

Program pobytu delegacji polskiej obejmował wizytę w Medycznym Centrum Sportu i  Rehabilitacji w Alytusie,  spotkanie z jego personelem oraz beneficjentami, wizytę w Centrum Kultury w Alytusie, gdzie odbyła się konferencja nt. osób starszych oraz część artystyczna festiwalu, czyli prezentacje sceniczne przedstawicieli każdej z zaproszonych narodowości. Grupa orzyskich seniorów zaprezentowała "Hymn Orzysza", pieśń szantową "Moje Morze" oraz pieśń ludową pt. "Lipka".

            Po festiwalu odbył się uroczysty bankiet, w trakcie którego nie zabrakło tańca, narodowych przysmaków z Litwy, Łotwy i Polski, doskonałych nastrojów oraz wspólnego muzykowania.

            Projekt "Nie zapomnij o mnie"  ma na celu wymianę doświadczeń i wiedzy, aby zapewnić wysoką jakość usług publicznych w społeczeństwach transgranicznych. Serdeczne podziekowania kierujemy do koordynator Sonaty Dumbliauskiene.

Fot. Joanna Kamieniecka

   
Drukuj | Wyślij znajomym | 2018-10-02 19:19 | Joanna Kamieniecka

..:::  FOTO GALERIA  :::  VIDEO GALERIA  :::  MAPA SERWISU  :::  ARCHIWUM  :::  KONTAKT Z REDAKCJĄ  :::..
Copyright @ 2004 - 2016 Urząd Miejski w Orzyszu System 4Too